Nezařazené

Zlatá rybko, slyš má slova

Jen se Baru naučí nějakou brutální novou dovednost, máme tendenci usínat na vavřínech… a to je nebezpečné! Hlavně aby nám dítě nekrnělo! Nějak moc si chce číst, prodávat v sámošce a tančit, málo kreslit a zdá se nám manuálně méně zručná. To zlomíme! Děti přece milují lovení dřevěných rybek. Z naší Baru ale asi rybářka nebude, nemá trpělivost, neposedí a rozhodně nebude nikdy minutu a déle mlčet :-D

Lovení rybek jsme zkusili koupit před rokem. A šli jsme na to fikaně a koupili to přímo i s papírovým akvárkem. Děsná blbina. Magnet slabounký, rybky všude po bytě a dítě bez zájmu. Nic, půjdeme tradiční cestou, je jí o rok víc, jistě ji šupináči zaujmou, řekla jsem si.

Objednala jsem z Feedo tento model od české značky Woody, od které máme i krásnou dětskou kuchyňku a dřevěné ovoce na krájení.

rsz_dsc_09741

A na první pohled jsem byla velmi spokojená – krásné velké ryby ale bavily hlavně mě a manžela:-D

Plusy: Krásné obrázky rybek. Opravdu silný magnet, nebo spíš tak akorát – chytne se včas, ne příliš brzo a daleko:-D Velké kusy ryb. Do budoucna může sloužit jako puzzle.

Mínusy: Nepochopitelně dlouhé tyčky – páka je na dvouleté dítě, které u toho sedí, opravdu zbytečně dlouhá, Baru má ruce ve vzduchu. A k dlouhé tyčce patří i dlouhý provázek – ten se dá omotat několikrát kolem tyčky a je to v pohodě. Co v budoucnu bude výhoda, skládání ryb do pole jako puzzle, je nyní nevýhoda – Baru to nezvládá, i mně to chvilku zabere.

rsz_dsc_09771

rsz_dsc_09801

Nebudu rybkám hledat jiný rybník, často se stalo, že co ji nezaujalo na první dobrou, napodruhé mělo velký úspěch. Ale bojím se, že Baru na tento typ aktivit prostě není. Ona si povídá s panenkami, hraje si s loutkami, prodává a vaří, potřebuje být v kontaktu a není mlčenlivý introvert. Když si chci lovit s ní, ráda mi rybky přenechá  a prchne v dál:-D

Ale pamatuji si z koníka děti kamarádek, které lovily a lovily – pokud tedy vaše dítko (a ne nutně až dvouleté, bavilo to i mladší) na tento typ aktivit je, tak hurá do toho.

Co vaše děti? S čím si rády hrají? A co lovení ryb, mělo o vás úspěch? :-D

 

Autorkou tohoto článku je Kateřina Osičková, z blogu www.mama-live.cz
O další zkušnosti se s vámi podělí zase příště… mamalive

Předchozí článekDalší článek