Nákupní rádce

Zkušenost maminky – náš měsíc s Pampers Pants

Už jsou tomu dva roky, kdy jsem v těhotenství začala nakupovat výbavičku a s manželem jsme začali probírat,i ony v poslední době tolik diskutované, pleny.
To, že budeme používat Pampers, nebylo hned ze začátku jasné. Četla jsem snad milion diskuzí, ptala se snad každé známé i neznáme maminky v mém okolí, jaké pleny používá a celkově jsem vše opravdu řešila. Chtěla jsem pro svou dcerku jen to nejlepší. Hodně jsem přemýšlela i nad látkovými plenami. Přišly mi v mnohém šetrnější a hlavně design těch kalhotek na látkovky mě dostal. Ale jelikož jsem líná, co se týče těchto věcí a opravdu hodně cestujeme, tahle myšlenka mě brzy přešla. Po dlouhém zvažování jsme i přes počáteční zaváhání měli jasno. Pampers!!Nejsem zrovna ukázková máma, a ano přiznám se, někdy, hlavně když cestujeme, zapomenu dítě nějakou tu hodinku přebalit (samozřejmě, když se pokaká tak nezapomenu :D), proto jsem potřebovala plenky, které vydrží dlouho, nesmrdí a miminko je v nich v suchu.

I když jsem vyzkoušela i jiné značky plenek, (když tak přemýšlím, všechny jiných značek jsme dostali od známých, nikdy jsme jiné než pampers nekoupili), pampers vyhrály na plné čáře.

12007197_1080947188590970_721347323_n

Když se vrátím dva roky zpět, kdy jsem kupovala plenky do porodnice, tak mě vlastně ani nenapadlo koupit jiné plenky než Pampers Premium Care. V nich byla úžasná integrovaná síťka (díky které se plenka nelepila na prdelku a miminko nebylo opruzené) a indikátor vlhkosti byl pro mě věc hodná Nobelovy ceny, stejně jako dudlík, jelikož jsem v porodnici musela dělat čárky pokaždé když jak dcerka, tak syn čůrali a nemusela jsem tak osahat plenku zevnitř.
Takže jsem postupně poslala do háje, jak látkové pleny, tak pleny jiných značek a první měsíce a roky života mých dětí jsou spojeny právě s Pampers. Mimo jiné, jsou pampersky úsporné svou velikostí, takže v nich prďolkové nevypadají, jak kdyby si půjčily zadek od Kim Kardashian (narozdíl od látkovek).

Kolem roku přišla doba, kdy naše Emmička začala chodit na nočník a už jsem si říkala, že by bylo vhodné přejít na velikost 5.To by, ale v plné míře neřešilo naši situaci. Emmička si totiž začala plenku před čůráním sundávat a než si odlepila oba pásky na boku, počůrala se do plínky dřív, než do nočníku. Potřebovali jsme něco, co půjde jen lehce stáhnout a bude. Proto jsem byla moc ráda, když jsem dostala možnost testovat Pampers pants. A tady je recenze o tom jaké vlastně jsou a jak nám ulehčily život.

Pampers Pants!

Plenky Pampers Pants jsme testovali měsíc. Kdyby Emmička uměla mluvit a psát, nejspíš by vám nejlépe napsala, jak se v plenkách cítila, ale pokusím se na vše podívat jejíma očima a napsat vše za ni.
Pampers pants mají pružný pas a manžetky kolem nožiček, takže jsou opravdu pohodlné, ať už dítě spinká, sedí v autosedačce nebo skáče na trampolíně. Naše Emma je opravdu aktivní dítě, které by s trochou nadsázky bylo schopné, ve stoje i spát, aby nemarnilo čas, takže plenky vyzkoušela v opravdu krkolomných pozicích.

11855400_1080944668591222_2084072811_n

Boky jsou opravdu příjemně hebké a dají se hodně natáhnout, takže se snadno oblékají a netlačí. Při sundávání se nerozlepují, ale jednoduše roztrhnou a plenka se sundá i s jejím obsahem. Je pravda, že tohle mi ze začátku přišlo trošku jako nevýhoda plenek, protože se nedají zalepit do „balíčku“, takže se nám párkrát stalo, že při sundávání nějaký ten bobek opustil nečekaně plínu, ale jakmile jsme si na plenky zvykli a začali nosit sáček, do kterého jsme plínku po sundání uložili a co nejdříve se toho „smrádku“ zbavili, bylo po starostech. Není nic lepšího než plínu okamžitě vyhodit, než se smrdící přebalovací taškou, dělat mezi lidmi jakože nic, já muzikant, naše hovino to nesmrdí :-)

Plenky opravdu krásně sedí, takže nějaké ty nezdary při sundávání na začátku jsou banalitou. Emma se naučila plenky oblékat, vždycky nastavuje nožičky. Dokonce po té co jsme začali používat Pampers pants, dcerka už lepící plenky nechce a když se ji pokusím ji tuto plenku dát, sundá ji a vyžaduje Pampers kalhotky.

11998381_1080955975256758_1804535565_n

Děti kolem toho roku a půl už potřebují vidět i v obyčejném oblékání plínky náznak hry a proto jsou opravdu kalhotky geniální, Emmu baví si je oblékat. Plenky jsou úžasně prodyšné a opravdu vydrží kolem těch 12 hodin, navíc jsou vyrobeny z materiálu připomínajícího bavlnu, takže se dítě cítí jako ve spodním prádle. Taktéž rychle absorbují, díky tomu dítě necítí mokro a nevnikají tak opruzeniny.

Pravdou je, že jsme plenky testovali v létě, takže při našem častém cestování a tedy přebalování za pochodu, jsme nemuseli Emmičku svlékat, stačilo vyhrnout šatičky, sundat plenku, navléknout plenku a bylo.
V zimě to bude možná malinko komplikovanější, jelikož se dítě musí svléct (myslím tím sundat kalhoty), takže už nelze jen stáhnout ke kotníkům a nasadit plínku. Ale myslím si, že u tak velkého dítěte už to nevadí, takže tento problém vlastně není problém. Děti kolem toho roku, už totiž nepřebalujeme tak často, tak nutnost přebalovat někde venku se vyskytne opravdu výjimečně.

11419845_1080948121924210_445324437_n

 

Chyby jsem na plence v podstatě nenašla. Jsou opravdu skvělé a naší rok a půl staré Emmičce naprosto vyhovují a vím, že u nich už zůstaneme dokud nezrušíme plenky uplně.

Když jsme přešli na Pampers pants, říkala jsem si, jestli by nebylo lepší přejít na nějaké méně pohodlné plenky, aby se Emmička cítila trošku méně v suchu a začala ji plenka vadit a chtěla častěji chodit na nočník. Ale poté mi došlo, že dětičky v tomhle věku už své vylučování začínají lépe chápat, už se sami hlásí, o to jít na nočník. Takže stačí opravdu plenku stáhnout, použít nočník a zase natáhnout a když se stane nějaká ta nehoda mimo nočník, tak vše skončí v plence a i přesto se dítě cítí v suchu a bezpečí.

Jsem ráda za zkušenost s plenkami Pampers pants a můžu teď s přesvědčením říci, že u nich už zůstaneme. Opravdu jak mi s manželem říkáme, pro nás jsou objevem roku a u syna, který do nich za chvíli taky doroste se k nim budeme rádi vracet.

________________

Jak se vám plenky Pampers Pants líbí?

pampers pants

Za zkušenost děkujeme Báře Boušové a Emmě :)

 

Předchozí článekDalší článek
Bára Boušová
"Jsem 23letá máma Emmičky a Matyáška s věkovým rozdílem 14 měsíců. Nadevše miluji své děti, svého manžela a našeho labradora Bruna a také život, který si díky své rodině užívám naplno."

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *