Maminky testují, Nákupní rádce

Vyzrajte na usínání – pomůže vám s tím medvídek Skip Hop

Když jako rodič najdete něco, co vaše děťátko zaručeně uklidní nebo uspí, je to jako výhra v loterii. Pro chvilku klidu a hlavně ticha jsme kolikrát my maminky schopné udělat prakticky cokoli. Problém pak nastává ve chvíli, kdy tento slastný zvyk děti přijmou za nepostradatelný zlozvyk. Chodit spát s desetiletými dětmi do postýlky jen proto, že sami bez vás neusnou, to už přeci jen trochu nekomfortní je, no ne?

Oba moji synové, Tadeášek i Maxmilián jsou momentálně v období, kdy začínají objevovat kouzlo hlasivek. Večerní usínání tak doprovází spousta krkolomného žvatlání a breku. Po celém dni se těším na ten klid, který po několika minutách nastává. Abych ho ale docílila, našla jsem si jednoho pomocníka.

Medvídek usínáček

Ten už k naší rodině neodmyslitelně patří. Pro mě jako pro maminku dvojčátek je členem rodiny, kterého se jednou budu těžko vzdávat :-)  Když jsme začali doma trochu bojovat s usínáním kluků, hledala jsem něco, čím bych jim to uspávání zpříjemnila. Po několika konzultacích s jinými maminkami a po brouzdání na mnoha dětských webech, mi nakonec moje máma přivezla domů medvídka Skip Hop z obchodu Feedo.cz.

Na pohled opravdu pěkný plyšový méďa, který má místo bříška projektor s hvězdičkami. Díky projektoru mají každý večer kluci výhled na rozjasněnou oblohu plnou hvězd a za zvuku 4 melodií si prostě užívají krásný večer. No, co vám budu povídat, čas od času si vezmu sklenku vína, lehnu si do dětského pokoje ke klukům a kochám se taky :-)

Medvídek je prostě super, kluci si na něj hrozně rychle zvykli a jak to tak bývá, bez něj v noci usínají mnohem déle. A tak, každý večer, když odložíme lahvičky s mlékem, přichází na řadu obloha posetá hvězdami a melodie, které ve smyčce hrají zhruba 20 minut. Vím, že než Usínáček dohraje, kluci usnou.

A kdy že se stává zvyk zlozvykem? Ve chvíli, kdy v noci uleháme s manželem do postele a z dětské chůvičky se line zvuk Usínáčka i do naší ložnice. Jsme dospělí… a přesto si ani já nedokážu představit, že bych Méďu Usínáčka v noci neslyšela.. :-) Nevědomky si během svého usínání bubnuji prsty do rytmu melodií. A víte co? Spí se tak mnohem lépe :D

Nikdo z nás není dokonalý a zlozvyky, které jako maminky předáváme svým dětem, se jednou odnaučí. Jde o to, učit děti něčemu, co je příjemné i nám, nehledě na věk! Drbání na zádech, usínání během kojení, dudlíky nebo rozsvícené lampičky – jednou z toho budou zlozvyky, které se budeme snažit své děti odnaučit, ale po určitou dobu jsou našimi nejlepšími kamarády :-)

Pokud byste zrovna nebyli fanoušky medvědů, za zmíňku stojí i usínáček – ovečka >>

Předchozí článekDalší článek
Sabine Malá
Sabine je blogerkou a maminkou dvojčecích miminek. Píše o mateřství bez obalu a cenzury - surové a přesně takové, jaké matřeství je :) Sledovat ji můžete také na bushalife.com

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *