Nákupní rádce

VIDEORECENZE – Edukativní slepička Dushi

Dushi je holandská značka vyrábějící nápadité hračky s osobitým designem. Často opakujícím se rozpoznávacím znakem jejich zvířátek je hřebínek – korunka na hlavě. Dneska se podíváme na zoubek slepičce, která vaše děťátko bude nenásilně učit novým dovednostem. 

Tak trochu jiná slepička

Edukativní slepička je navržena k procvičování jemné motoriky a tomu odpovídá i její vzhled a jednotlivé části. Křídla i nohy jsou odjímatelné díky různým prvkům, jako jsou suché zipy či knoflíky.

Slepička je pestrá, na tělo jsou použity různé druhy látek. Jedno z odepínatelných křídel šustí. Na hrudi má kapsičku na kuřátko, které je se slepičkou na pevno spojeno šňůrkou. Na břichu slepičky je zip a na zádech má ucho pro snadnější přenášení. Vybavena je i na delší cestování – má vlastní průhlednou aktovku se zipem. U slepičky není návod na údržbu, ale myslím, že praní na třicítku by měla vydržet.

Mrkněte se na video 

Knoflíky zatím trhací (naše zkušenost)

Slepička má na sobě opravdu mnoho prvků, se kterými si je možné hrát. Za nás má největší úspěch zip na bříšku slepičky. Prvky připevněné na suchý zip syna zatím moc nezajímají a části na knoflíky se místo rozepnutí snaží utrhnout, takže popravdě čekám, kdy se mu to povede a budu muset knoflíky přišívat.

Fotky k slepičce

Plusy

Nejvíc bych určitě ocenila skvělý nápad, kdy se dá učení i zdánlivě nezábavné činnosti jako je odepínání knoflíků či rozepínání zipu udělat hravou formou. Ačkoliv vzezření slepičky u příbuzenstva budilo pozdvižení (našli se i tací, kteří ji přirovnali ke kříženci s kachnou:-), mě naopak možná trochu netradiční vzhled slepičky baví.

Mínusy

Největším mínusem pro nás bylo to, že slepička nemá sponu („trojzubec“), která dle obrázku měla spojovat jedno křídlo s tělem. Místo spony je na křídle suchý zip. Jelikož spony jsou synovou vášní, trochu nás její absence mrzela. Co bych ještě změnila, je šňůrka na krku slepičky zavázaná do mašle, se kterou se nedá nijak manipulovat (rozvazovat a zavazovat), protože je připevněná napevno.

Slepicka_6

Suma sumárum

Slepičku jako je tato určitě nikdy na dvorku nepotkáte. Je pravda, že vzezřením trochu vypadá, jakoby právě vyšla z kabaretu, ale na rozdíl od domácích slepic, doufám, že syna naučí jednu moc obtížnou věc – zapnout si knoflík :)

Chtěli byste tuto slepičku také domů? Zakoupit ji můžete ZDE.

Předchozí článekDalší článek

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *