Nákupní rádce

Videorecenze – Brio Metrocity

Na druhou kolej přijíždí osobní vlak, směr Praha, hlavní nádraží. Omluvte prosím zpoždění 10 minut. Důvodem je srážka s dinosaurem. Hádáte správně, rozšířili jsme naše dřevěné kolejiště. Dokonce máme vagónky metra a malé figurky, které se v něm vozí.

Kombinujte prakticky s čímkoliv

DSC_1478Je super, že vláčkodráhu můžete kombinovat snad se všemi ostatními, co jsou na trhu. Brio klidně napojíte na koleje Ikea a vytvoříte tak mnohem složitější dopravní pletenec. Protože je to i náš případ, místo dvou okruhů stavíme vždy jeden pořádně zapletený. Vláčky jezdí z kopce a do kopce. Často bouráme a vlak občas vykolejí. Tu a tam do cesty vběhne pes, nebo zubatý dinosaurus…. Ale to už vám píšu trochu z cesty…

Poctivě vyrobené

DSC_1462V setu najdete 41 různých součástek. Z toho 18 kousků kolejí a tunel. Vláček se třemi vagóny a metro se dvěmi, které vydávají zvuky a svítí. Z krabice rozbalíte i nádraží s funkčním výtahem. Jeden okruh kolejí je umístěný nad zemí, na osmi malých skalách. Pro každý vagón je k dispozici jedna figurka. Vagónky se dají odklápět. Malí cestující mohou rovnou vyrazit na výlet.

Někteří konkurenční výrobci je spojují plastovými dílky. Ty ale po čase mohou vypadávat a u malých dětí hrozí jejich spolknutí. Podobné potíže zde nehledejte. Brio je jedním z největších výrobců dřevěných hraček na světě. Společnost na trhu působí od roku 1884 a zakládá si na kvalitě výrobků a jejich nejvyšší bezpečnosti. Dílky jsou z jednoho kusu dřeva, vše funguje tak, jak má.

Shrnutí

Vypadá to, že syn si našel vedle oblíbených dinosaurů novou zálibu. Dřevěné vláčkodráhy. Místo obýváku tak máme doma miniaturní městečko s výhybkami, mosty, nádražím, přejezdy a tunely. Je úžasné pozorovat, jak dětská fantazie do hry zapojí veškeré Lego, dinosaury, figurky a všechno ostatní, aby byla vláčkodráha dokonalá. Jen úklid pak trvá o něco déle :-) Neváhejte ani minutu, přivřete oko nad vyšší cenovkou a prohlédněte si zboží na www.feedo.cz. A kdyby se vám cena opravdu nelíbila, mrkněte se na další sety Brio.

Co se nám líbilo

  • Kvalitní provedení
  • Nápaditost nádraží s funkčním výtahem
  • Odklápěcí vagónky
  • Jednoduché figurky
  • Metro vydává zvuky a svítí
  • Dva okruhy v různé výšce
  • Lze kombinovat s ostatními výrobci

Co by mohlo být lepší

  • Nějakou tu zatáčku navíc v krabici bychom přivítali

DSC_1480

Shrnutí

Výrobce: Brio (Švédsko)
Počet dílků: 41
Vhodné pro kluky, i holky
Nepořádek nadprůměrný
Děti si s kolejemi vydrží hrát přes hodinu
Kvalitní provedení
Celkové hodnocení 9/10

Vláčkodráhu najdete ZDE.

Předchozí článekDalší článek
Mirek Kefurt
Recenzi tvořil malý Tomášek s taťkou Mirkem. Výrobky testujeme na stránkách www.hrajsisemnou.cz. Malý Tomáš se narodil v roce 2011 a prakticky hned začal hračky bez servítek testovat. Tak jsme u toho už zůstali :-)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *