Lifestyle, Moderní rodič

Vaše první noc mimo domov – co si sbalit?

Co-so-sebou-mimo-domu

První noc s děťátkem mimo domov je samostatným milníkem v životě vašeho drobečka. Máte obavy, jak se vaše děťátko bude chovat v novém prostředí, na návštěvě nebo v hotelu? Dobrá zpráva je, že pravděpodobně téměř stejně, jako doma. Důležité však je, abyste byli na toto dobrodružství správně připraveni.

Rituály dodržujeme i při cestování

Kromě správně přichystané výbavičky je rozhodující i dodržování zaběhnutých rituálů. Pokud jste zvyklí na odpolední spánek ve dvě, uložte své dítě ve dvě. Pokud dramaticky nevyběhne z rutiny, děťátko si ani nemusí všimnout změny.

Pro jistotu však přibalíme i několik praktických tipů, které byste s sebou neměli zapomenout na usnadnění první noci mimo domov.

Dětské oblečení

Doporučená dávka: Tři sady dětského oblečení na každý den mimo domov. 1 čisté pyžamo na každou noc. Extra ponožky navíc.

To by mělo stačit. Dětičky se často zašpiní a jsou mokré. Je lepší být připraveni.

Lahve s mateřským mlékem nebo kojeneckou výživou

Nebo příkrmy či jiné jídlo, kterým vaše děťátko krmíte… Jsou absolutní nezbytností. Nespoléhejte se, že skočíte do nejbližšího obchodu. Ten může být zavřený, nemusí mít to, co potřebujete nebo obchod v okolí ani nenajdete.
Mimochodem – už jste viděli náš velký test příkrmů? >>

3165592-8426420010894Doporučená dávka: 3 až až 4 lahve.

1 lahvičku můžete mít zašpiněnou, 1 můžete právě používat a zbylé mějte v zásobě. Na delší cesty si s sebou můžete zabalit i praktické zásobníky na mateřské mléko. 

Pokud používáte kojeneckou výživu, sáhněte po menším, praktickém balení nebo si odeberte předpokládané množství do voděodolné, dobře uzavíratelné, čisté, plastové nádoby. Rovněž nezapomeňte mít stále po ruce láhev s pitnou vodou, ve které můžete výživu rozředit.

Pleny

Doporučená dávka: Hlavně dostatek :-)

Poslední věc, po které pravděpodobně toužíte, je shánět v cizím městě nonstop otevřené Tesco, protože vám došly plenky. Počítejte alespoň se 6 plenkami na den. Lepší je zabalit více, než abyste pak litovali.

Dudlíky, bryndáčky a hračky

Doporučená dávka: Nikdy jich není dost

To, že váš kufr nelze zapnout, není důvod, abyste z něj vybalili jednu z tuctu oblíbených hraček vašeho prcka. Raději se vzdejte oblíbeného (druhého) páru vlastních bot.

Lžičky, vlhčené ubrousky a jiné doplňky

 …které slouží k nakrmení vašeho miminka.

Doporučená dávka: Zabalte si tak, abyste i v tři ráno a bez zdroje světla byli schopni své děťátko nakrmit.

Předchozí článekDalší článek

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *