Lifestyle, Moderní rodič

6 kroků, jak správně pečovat o pleť

Blížící se Valentýn je skvělou příležitostí na chvíli se zastavit a udělat si čas pro sebe. My vám dnes poradíme, jak si doma vytvoříte svůj vlastní kosmetický salón a báječně se zrelaxujete. Budete k tomu potřebovat jen 30 minut.

Ideální je čas uprostřed dne, protože tehdy je pokožka nejlépe schopna vstřebat účinné látky.

1. Čištění

Postupujte pomalu, nikam nespěchejte a užívejte si péči.
Na dva vodou navlhčené a vyždímané odličovací tampónky naneste čisticí mléko nebo pleťové mléko a šetrně ho naneste na obličej, krk a dekolt.

V případě potřeby postup zopakujte, tampóny musí být úplně čisté, teprve potom pokračujte s dalším krokem.

2. Povzbuzující lázeň Snímek obrazovky 2016-02-05 v 13.16.53

Pokud máte problematickou pleť, tento krok vynechejte.

Přidejte 5 ml čisticí pleťové vody do misky s velmi horkou vodou, opatrně do lázně namočte ručník, vyždímejte ho a položte na obličej. Teplo okamžitě zrelaxuje obličejové svaly a zároveň stimuluje kožní cirkulaci a usnadňuje vstřebávání účinných látek.

3. Revitalizační masáž9939_telovy_ruzovy

Uvolněte šíji a ramena jednoduchým cvikem – zvedněte ramena a potom je nechte klesnout dolů. Opakujte několikrát za sebou.
Otevřete si Růžový pěstící olej a lehněte si na záda. Jemnými pohyby aplikujte velmi tenkou vrstvu oleje na celý obličej, krk a dekolt. Používejte pouze konečky prstů, pohyby veďte od středu obličeje směrem ven k uším, vyhněte se očím a oblasti kolem nich. Olej se velmi rychle vstřebá a dodá vaší pleti úžasný pocit a podpoří cirkulaci.

4. Vyživující maskaSnímek obrazovky 2016-02-05 v 13.17.01

Tento krok lze u velmi mastné pleti vynechat.

Pokud si pleť žádá další péči, naneste konečky prstů silnější vrstu jakéhokoli výživného krému na celý obličej a nechte 15 minut působit. Vypijte sklenic vody, položte se a užívejte si klid. Poté masku setřete ručníkem namočeným ve vlažné vodě.

5. Osvěžující tonizaceSnímek obrazovky 2016-02-05 v 13.17.07

Navlhčete obyčejnou vodou dva odličovací tampóny a vyždímejte je, přidejte pár kapek čisticí pleťové vody a spolehněte se, že bude vaše pleť zpevněná a vyčistěná, aniž by se vysušila. Opět použijte jemné pohyby, zkuste pracovat oběma rukama současně po celém obličeji, krku i dekoltu.

6. Závěrečné ošetřeníSnímek obrazovky 2016-02-05 v 13.17.13

Důležité pro „uzamčení“ tzn. udržení hydratace pleti: aplikujte hydratační krém, pokud máte mastnější pleť.

Sušší pleť raději uvítá denní krém. Naneste jej na obličej, krk, popřípadě i dekolt předtím, než nanesete make-up. Nechte vaši pleť chvíli odpočívat. Pokud chcete udělat to úplně nejlepší, do konce dne pleť make-upem vůbec nezatěžujte a nechte ji relaxovat.

To nejdůležitější

Kdykoli to půjde, smějte se! Je to perfektní cvičení pro mimické svaly. V jednu chvíli jich tak procvičíte až 53 svalů.

Velký výběr kosmetiky pro maminky najdete také na Feedo.cz.

Předchozí článekDalší článek

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *