Maminky testují, Nákupní rádce

Trénujte jemnou motoriku – s rybičkami to půjde samo!

Nevíte jak u dětí trénovat jemnou motoriku a trpělivost? Zkuste si objednat Magnetickou hru Veselé rybičky od značky SCRATCH a půjde to formou zábavy. Nás to s Adélkou moc baví.

První dojem

Hra nám přišla v pěkné modré krabičce ve tvaru rybičky. Uvnitř krabičky byly dva dřevěné pruty – jeden má na konci magnet v modré barvě a druhý v oranžové barvě, takže každý rybář si hned pozná svůj prut.

rybicky2

Jak to funguje?

Jedna půlka krabičky má vevnitř pouze modrou barvu a druhá má nakreslené mořské dno. Je škoda, že to nemají obě půlky stejné, protože kdybychom měli dvě děti a každé chtělo lovit ve svém rybníčku, tak se o ně budou hádat.


Mohlo by vás zajímat – Ekologický opičí bowling >>


Důležitou součástí této hry jsou dřevěné rybičky, kterých bylo v krabičce dvanáct. Každá rybička má na sobě z přední strany magnet a je jinak barevná. Naší Adélce se nejvíce líbí růžovofialová rybička s proužky a růžovofialová rybička s puntíky. Jiné rybky vlastně ani moc nechce lovit :-)

Z druhé strany každé rybičky je napsané číslo od jedné do šesti a je tam nakreslený stejný počet rybiček. Tyto čísla mohou buď sloužit jako body za ulovené rybky a nebo každý rybář dostane svých šest rybek.

rybicky3

U této hry je uvedený vhodný věk dětí od 18 měsíců, ale myslím, že šikovnější děti to zvládnout hrát i dříve. Horní věková hranice není uvedena, ale s hrou si vyhrají jak rodiče, tak i prarodiče. My s Adélkou u chytání ryb vždy vydržíme dlouho.

Jak se vám rybičky líbí? Seženete je ZDE.

Předchozí článekDalší článek