Nákupní rádce

Trénink barev a tvarů – Sovička Plan Toys

Sovicka-plan-toys

Tahle sova je nejen roztomilá, ale také pomáhá dítěti rozvíjet jemnou motoriku, učí je rozpoznávat tvary, barvy a koordinaci oko-ruka. Sova je vyrobena z kaučuku, její tělo je pevné a přesto lehké, díky čemuž zvládne manipulaci i dítě. Sova má v hlavě vyříznutý otvor, díky kterému lze snadno vzít do ruky a přenést.

Sova Plan Toys

Sova i kostky jsou do hladka obroušeny, nehrozí tedy žádné zadření třísky či poranění. Tělo sovy je se zbylými částmi (nohy a místo pro vhozené tvary) spojeno pouze pevnou gumou, není zde použito zbytečně žádné lepidlo. Použité barvy jsou na vodní bázi, bez olova a jiných těžkých kovů.Sova Plan Toys

Kostky jsou uzpůsobené velikosti dětské ruky, díky čemuž je dítěti usnadněna manipulace s nimi. Povrch kostek je příjemně hladký, s oblými hranami. Překvapila mě při prvním uchopení jejich lehkost. Barvy jsou živé a příjemně k sobě ladí. Žlutá ve tvaru 5-ti cípého květu, fialová jako válec, tyrkysově modrá ve tvaru krychle a zelený trojúhelník, tyto kostky jsou dítětem prostrkávány skrze soví bříško. Uložení otvorů není náhodné. Pokud kostky napůl vložíte sově do břicha, vykouzlí se na sovím těle dokončený obraz, kde kostky zastávají křídla (zelený trojúhelník a modrá krychle), pupík (fialový válec) a něco jako motýlek (žlutá kytka) pod zobákem.

Sova Plan Toys

Kostky lze do sovy vhodit pokud sova „leží na zádech“, což je lehčí a vhodné pro menší děti. Kostky vypadávají ven na podložku, na které sova leží. Pokud dítě zvládá vhazování kostek, když je sova „na zádech“, můžete sovu postavit. Vhození tak potřebuje nový pohled a způsob vkládání. Pokud sova stojí, kostky dopadají na malou dřevěnou plochu v zadní části sovy. Díky dopadu na dřevěnou plochu vydávají kostky příjemný zvuk a každá kostka díky svému tvaru vydává o trochu odlišný zvuk. Různým vhazováním tak vzniká „malá kostková symfonie“.

Sova Plan Toys

Za všechny, kdo si v mém okolí sovu „osahali“ ji můžu vřele doporučit. Náš malý si ji zamiloval, ještě před rozbalením z krabice se mu ta sympatická sova na obalu líbila. Neustále ho slyším povykovat „káky“, a vidím jej, jak s ní chodí po bytě a hází do ní kostky. Sova je vhodná pro děti od jednoho roku.
Líbí se vám sova a zajímá vás, co firma Plan toys ještě nabízí? Koukněte se sem.
Předchozí článekDalší článek

1 komentář

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *