Nákupní rádce

TOP hračka od Lamaze – koník Ferda

Koník Ferda patří do stáje Lamaze – jednoho z nejznámějších výrobců dětských hraček. Americká firma Lamaze klade velký důraz na kvalitu a bezpečnost – hračky jsou testovány podle nejpřísnějších norem EN-71, ASTM F963–96a. Koník Ferda byl vyroben v Číně.

Vzhled a velikost

Převládající barva koníka je červená, nohy (po kopýtka) a břicho až k ocásku jsou oproti „plyšovému“ tělu z hladké látky potištěné různými geometrickými vzory.
Hřívu a ocas má koník z pestrobarevných krátkých třásní. Třásně má i kolem kopýtek. Kopýtka jsou vyplněna drobnými kuličkami, jsou tak těžší a udržují stabilitu koníka.
Na spodní straně jsou kopýtka z hladké látky, která při dotyku šustí.

Podle údaje výrobce má hračka rozměry – hloubka: 13,97 cm, šířka: 25,4 cm a výška: 25,4 cm.

V bříšku koně je umístěn hrací strojek, který je zakryt suchým zipem.

rsz_konik_ferda_2 (1)

Ržaju, frkám, klusám

Koník při zatřesení nebo naznačení běhu (když ho kopýtky odrážíte od podlahy) ržaje, odfrkne si a klusá – na každý z těchto hlasových projevů je potřeba koníkem pohnout nebo zatřást. Hrací strojek je citlivý na otřesy, takže na některém typu podlahy se kůň občas ozývá i při chůzi v jeho okolí. Nám se to stávalo na podlaze z lina, pod kterou byla hobra, naopak u vinylové podlahy jsme s tím neměli problém. Každopádně se dá strojek jednoduše vypnout.

Naše zkušenostkoník ferda

Koníka dostal syn v necelém roce. Upřímně musím přiznat, že jsme čekali, že se od něj nebude chtít odtrhnout, ale asi ho dostal už v době, kdy u žádné z hraček dlouho nevydrží.

Jeho hraní s ním vypadá tak, že si ho občas vezme, někam poponese, udělá s ním nějaký pohyb, aby z koníka vyloudil zvuk, a pak ho zanechá svému osudu. Tím, že je hrací strojek krytý suchým zipem, museli jsme při manipulaci s ním být poněkud obezřetní – aby potomek neviděl, že se v bříšku koně dá něco štelovat, protože pak hrací strojku třes se :-)

Plusy

Jak je u Lamaze zvykem, hračka je krásně a kvalitně zpracovaná. Díky „těžším“ nohám kůň stojí a nepadá na stranu. Zvuky koně znějí reálně a jsou tak akorát hlasité. Oceňuji, že lze strojek vypnout a je tak možné si od ržání, odfrkávání a klusání odpočinout.

Mínusy

Celkem logicky se koník nedá prát v pračce, ale pouze otírat hadříkem, ale kdyby nějaký výrobce vymyslel hračku, u které se dá hrací strojek snadno odepnout a zase připnout, byl by to za mne víc než chvályhodný počin. Každopádně hrací strojek je v bříšku přišitý nití, takže se dá v případě nouze odstřihnout, koníka vyprat a strojek zase přišít.

Suma sumárum

Koník Ferda je za mě jedna z nejhezčích hraček od Lamaze, kterou máme. Že si s ním syn nevyhrál tak, jak jsme si představovali nás jen utvrdilo v tom, že rodič míní, dítě mění :-)

Ale neházíme flintu do žita, koníka schováváme na příště :-)

Líbí se vám Koník Ferda? Získejte ho zdarma!

20151118_300x300_advent_0312_NutrilonDarek_cz

Za recenzi děkujeme Petře Kulhánové! 

Předchozí článekDalší článek

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *