Těhotenství

Strie od A do Z

Strie samozřejmě netrápí jen těhotné ženy, ale také ženy s nadváhou nebo ty, které rychle zhubnou. Nejčastěji ale se striemi bojují těhulky.

Až 90% z nich se s nevzhlednými trhlinkami setká. Jak vznikají a jak s nimi účinně bojovat?

Strie se objevují jako nepravidelné trhliny či jizvy na pokožce. Nejprve jsou červené až fialové a později mění barvu na bělavou až perleťovou. Nejčastěji se vyskytují v oblasti břicha, prsou, boků a stehen.

Proč strie vznikají?

Přirozenou vlastností naší pokožky je elasticita. V těhotenství se kůže přirozeně natahuje a vlivem hormonálních změn v těle může dojít k narušení této přirozené vlastnosti. Elastická vlákna se naruší a vznikají strie. Kůže tak paradoxně ztrácí elasticitu v době, kdy by potřebovala být nejvíce pružnou a poddajnou.

Bohužel, s přibývajícími týdny těhotenství, bývá i výskyt strií častější. Odborníci uvádějí několik faktorů, které mohou ovlivňovat vznik trhlinek.
Zásadní roli hraje dědičnost, výskyt strií v předchozích těhotenstvích, nadváha nebo dehydratovaná pokožka.

krém k prevenci striíPrevence je důležitá

Nepodceňujte prevenci, je nesmírně důležitá. Se striemi je třeba začít bojovat ještě než se objeví. Čím dříve začnete, tím lepších výsledků dosáhnete!

Zaměřte se na cílené zlepšování krevního oběhu a podporu růstu nových tkání. Nejlepší variantou je pravidelná masáž s použitím hydratačních krémů s obsahem vitamínů E a A. Ideálně krém aplikujte ráno a večer. Výborně poslouží přípravky s obsahem bambuckého másla, aloe vera, olivového oleje, kyseliny glykolové a retinoidů. Vyzkoušet můžete také masáž olejem z pšeničných klíčků. Vždy se raději poraďte s lékařem, zda jsou jednotlivé přípravky vhodné pro péči během těhotenství.

Nepodceňujte stravu a pitný režim

Vaše strava by v období těhotenství měla být vyvážená.  Nejen proto, že potřebujete dostatek vitaminů a minerálů, ale také kvůli pokožce. Protože jak jistě víte, krása a zdraví vychází do jisté míry i z našeho nitra. Zaměřte se na konzumaci potravin bohatých na vitaminy A, C, E a zinek. Upřednostňujte ovoce, zeleninu, ryby, ořechy, vajíčka a luštěniny.

Hydrataci pokožky můžete podpořit i správným pitným režimem. Omezte na minimum nápoje s vysokým obsahem cukru a zařaďte pramenitou vodu, bylinkové čaje, zeleninové a ovocné šťávy. Věděli jste, že dostatečným přísunem tekutin můžete významně podpořit produkci kolagenu?

Zacvičte si, projděte se…

Nebojte se vyzkoušet celou řadu cvičení pro těhotné. Nejenže se budete udržovat v dobré tělesné kondici, což se vám k blížícímu se porodu může jedině hodit, navíc zapracujete na své pokožce. Bude pevná a zdravá. Vždy ale konzultujte sportování či cvičení v těhotenství se svým lékařem, abyste neohrozila sebe nebo nenarozené miminko.

Tip na ošetření pokožky – kupte si panenský kokosový olej a natírejte si problematické oblasti alespoň dvakrát denně. Ideální je olej nanášet na pokožku po koupeli nebo sprše, když je ještě vlhká.

Z naší nabídky:

2808997-8594059734372Elasti-Q Exclusive tělový olej proti striím

Tělový olej působí proti striím nejen v oblasti bříška, ale také stehen, boků a v dalších problematických partiích. Navíc má příjemnou vůni, výborně pokožku hydratuje a vyživuje, rychle se vstřebává a nezanechává mastný film.

Podívat se >>

hipp olejHipp Mama masážní olej na strie pro maminky

Olej je speciálně přizpůsobený potřebám pokožky v těhotenství. Obsahuje vzácné zklidňující rostlinné oleje z mandlí, jojoby a rakytníku. Pokožka se po jeho aplikaci uvolňuje a získává potřebnou vlhkost.

Podívat se >>

Předchozí článekDalší článek

1 komentár

  1. Elasti-Q krém i olej jsem vyzkoušela a nemůžu si to vynachválit – po porodu mám bříško stejné jako před těhotenstvím :-) Pokoušíme se o druhé miminko a určitě si zase Elasti-Q koupím :)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *