Soutěže

SOUTĚŽ – Vyhrajte knihu o správném zacházení s miminkem

Čekáte své první miminko, nebo máte doma čerstvého drobečka a přemýšlíte jak na něj, abyste mu neublížili? Nebo snad máte v okolí nastávající maminku?
V každém případě se vám bude hodit soutěž, kterou jsme pro vás, společně s Vandou Schreierovou připravili.

Zasoutěžit si můžete 2 knihy Handling a nošení dětí – s rozumem a láskou v srdci, do kterých Vanda osobně připsala věnování.

O čem je kniha?

Slovo handling nejlépe vystihuje český ekvivalent „zacházení s miminkem.“ Zvedání, nošení, chování, přetáčení, přebalování, koupání,… „Než se malé miminko postaví a začne chodit, trvá to zhruba rok. Do této doby je odkázáno, jakožto druh živočicha nošence odkázáno na vaší dotekovou péči. Díky ní si budujete vzájemný vztah, ale dítě z ní také získává tzv. bodyschéma, které mu pomáhá při seznamováním se svým tělem, a díky tomu se učí novým věcem. Zacházení, nošení a vůbec celá péče o miminko během celého dne by měla respektovat psychomotorický vývoj, aby byl start malého človíčka co možná nejlepší,“ říká autorka knihy, Vanda Schreierová.

Kniha bude vaši malou biblí, která vás naučí jak s děťátkem správně zacházet. Druhá část knihy se věnuje nošení dětí v šátku či nosítku, které se opět stává normální součástí péče o malé děti.

Malou ochutnávku jsme pro vás připravili v podobě článku Jak správě držet miminko >>

Kniha ale zachází mnohem dál. Pomůže vám získat jistotu a sebevědomí v péči o malé miminko, nebo vyřešit různé problémy, jako bolení bříška či nespavost. Těšit se můžete na 10 kapitol a 140 krásných fotografií, které důkladně popisují různé situace a nabízí vám rady a tipy.

Skvělým doplněním je navíc i online videokurz, který vám vše vysvětlí ještě názorněji.
Mrknout se na ně můžete ZDE.

Soutěžte s námi

Chcete mít tuto skvělou knihu doma? Zapojte se do soutěže a už ji máte na dosah ruky.

Soutěžní otázka je velmi jednoduchá – zkrátka nám do komentáře pod tento článek napište, proč byste knihu měla vyhrát právě vy. Ze všech komentářů vybere Feedo porota dva výherce, kterým knihu s věnováním zašleme.

Soutěžit můžete do 15.4.2018. Vyhlášení pak proběhně v pondělí 16.4.2018. Výherce budeme kontaktovat na e-mail.

— SOUTĚŽ BYLA UKONČENA, VÝHERCE JSME KONTAKTOVALI NA E-MAIL —

Těšíme se na vaše odpovědi! 

Předchozí článekDalší článek

31 komentářů

 1. Chtěla bych být pro svého 4tt chlapečka tou nejlepší mámou s tou nejněžnější náručí a proto bych ocenila každou radu a vychytávku z knihy od Vandy. Koukám na ni již dlouho a knihu bych si moc přála, ale nedovolují mi to ani finance.

 2. Velice ráda bych knížku vyhrála. Jsem přesně ten typ maminky, která bude potřebovat ujistit, že to co dělá, dělá správně. Čekáme naši malou císařovnu v červnu, a už se na ni nemůžeme dočkat. Od Vandy jsem již přečetla knížku Mámě a jsem díky ní víc uklidněná. Velice si vážím Vaší práce, kdy s citem a porozuměním vysvětlujete nastávajícím maminkám, že to mateřství tak hrozné není :)

 3. Cekame prvni miminko a kniha by nejen mne osobne (urcite i tatinkovi) usnadnila nejasnosti a prvotni nejistotu pri zachazeni s miminkem. Pomohla by nam naladit se na stejnou vlnu a uzivat si chvile stravene spolu. Pro klidne a stastne miminko je dulezite,aby byla klidna a stastna – taky sebejista – i maminka… A na to je myslim kniha od pani Vandy primo stvorena 😊

 4. Knížku bych si moc přála z důvodu, ze čekáme dvojčátka :) chtěla bych být pro ne tou nejlepší maminkou a být připravena na vše než se nám ty naše dvojnásobné radosti narodí ❤️

 5. Čekám své první dítě a moc se na něj těším, jsem ta nejšťastnější žena na světě, ale s radostí také přichází starosti… Dokážu se o své dítě postarat, tak aby mělo všechno? A co když si nebudu vědět rady? Dokážu své dítě udělat opravdu šťastné? Myslím, že na spoustu otázek by mi odpověděla právě Vaše kniha a proto bych si ji moc přála.

 6. My by jsme si s malou princeznou knížku přály hlavně pro tatínka, který se stále leká, jestli nezachází s miminkem nevhodně a nemůže jí nějak ublížit. Už máme vyzkoušené kurzy vaničkování a přečtenou knížku Mámě a jsou super.

 7. Vzhledem k tomu, že už mám trochu odrostlejší dítě, knihu bych nechtěla pro sebe , ale pro kamarádku , která čeká první miminko a stejně jako já kdysi, nemá vůbec žádné zkušenosti se zacházením s malým miminkem – a třeba já bych byla za takový dárek ráda. No a samozřejmě než bych ji knihu věnovala , sama bych si pročetla :))

 8. Knihu bych nesmírně ráda měla ve své knihovničce, protože často tápu, jak dát našemu miminku to nejlepší, jak mu přirozenou stimulací pomoct ve vývoji, který je oproti jiným pozvolnější, a proto už teď sledovaný specialisty na rehabilitace a dětskou neurologii. Dle ukázky soudím, že kniha obsahuje cenné informace, které bohužel maminky od lékařů vůbec nedostanou, v rodinách se často dědí „instrukce“ k péči o miminko z generace na generaci, přitom dnešní doba je už mnohem dále, než když chovaly děti naše babičky a prababičky, a my nyní můžeme lépe pracovat s fakty, které ony neznaly a nemohly je tedy respektovat. Moc ráda bych nové poznatky a přístupy využila v praxi, ale bohužel se často setkávám s nepochopením jak u rodiny a některých kamarádek, tak i lékařů. Pro maminku prvorodičku, které záleží na tom, aby s miminkem odmalinka zacházela co nejlépe, je těžké a psychicky náročné zůstat úplně bez porozumění okolí. Kniha by určitě podpořila mou důvěru v sebe sama navzdory okolí a snad by si ji přečetly i babičky a zkusily k některým věcem přistoupit jinak…

 9. Knihu bych ráda věnovala své neteři,která porodí v červnu.Moje 2,5 letá dvojčata handling poznala,protože se narodili předčasně a na neonatologii nám vše ukázali,bylo to fajn.Takže já měla to štěstí,že mi vše ukázali rovnou na miminku,ale plno věcí jsem už zapomněla,necítím se být správným rádcem.Kniha by byla ideálním dárkem,který novopečené mamince pomůže efektivně a láskyplně vyplnit čas s miminkem.

 10. Ráda bych ji výhrala pro sebe, jelikož jsem těhotná a ke všemu poprvé :-). Chtěla bych být dokonalou maminkou, která dokáže splnit svému děťátku první poslední. Mám trochu strach z našeho prvního setkání, ale zároveň se moc těším. Tato kniha by mi k tomu všemu určitě velmi pomohla :-)

 11. Ráda bych získala tuto knihu, abychom se naučili správně nosit, chovat a starat se o naši prvorozenou dcerku. Chceme pro ni jen to nejlepší, aby se správně vyvíjela. Během prvního roku je odkázána na naši náruč, a proto chceme, aby v ní byla spokojená. Chceme být těmi nejlepšími rodiči.

 12. Knihu bych si přála jak pro nás, novopečené rodiče, tak pro mé další kamarádky, které miminka teprve čekají. S radostí bych jim ji pak půjčila, ať se osvěta o nošení a potřeby blízkosti šíří mezi co nejvíce lidí.
  To, jak zacházet s miminkem každá maminka přirozeně ví a umí, je jen potřeba ji podpořit a to Vanda na svém blogu, ve svých videích a aktivitách zvládá úžasně!

 13. Velice se mi líbila kniha Mámě. V prvních týdnech po narození syna mě uklidnila když jsem si v některých věcech nebyla jistá. Kniha by jistě pomohla mému příteli v péči o našeho drobečka. V některých případech si není jistý zda s ním zachází správně a nemůže mu ublížit.

 14. Ráda bych knihu vyhrála, protože čekám své první miminko. V mnoha věcech jsem si nejistá a sbírám informace. Právě tato kniha by mi zodpověděla hodně mých otázek. Byla bych klidnější a těhotenství si více užívala…

 15. Rada bych tuto knizku vyhrala pro moji svagrovou,ktera ve 42 letech ceka prvni miminko. A myslim,ze prave pro starsi maminky je vychova miminka tezsi,preci jen jejich vrstevnici maji deti uz skoro dospele a tak davaji rady,ktere nemusi byt aktualni. Treba ze noseni deti je nezdrave, vertikalni poloha je nevhodna a miminko by melo byt neustale v zavinovacce.
  Rada bych,aby mela moznost si precist i svezi pohled na vec,ktery umi Vanda poskytnout.

 16. Nikdy jsem si nemyslela, že právě já bych mohla mít někdy dítě, kariéra byla vždy na prvnim místě. A teď mám doma 3 tydenni holčičku, která je pro mě nade vše, dává mi konečně ten správný smysl života a nechápu, jak jsem si ho mohla dokázat predstavit bez ní. Chci pro ni udelat vše správně, tak proč jsem sakra nikdy nedávala pozor, když mi kamaradka popisovala, jak zachazet s novorozencem. Chybi mi znalosti, bez kterych jsem nervózní, ze tomu memu drobeckovi ublizim. Kniha by mi dodala sebejistotu..

 17. Všichni mi vždycky říkali, jak mi to s dětmi sluší a jak to s nimi umím a kdy si konečně pořídím to svoje.. Jojo, to se říká lehce, když to dítě za chvíli zase vrátím. Teď je to tady, čekáme miminko, možná mi slušet bude, ale budu mu slušet já? Sama mám od narození problémy s kyčlema, jak mu pomoci, aby nedopadlo stejně. Ano, budu nejlepší maminka jakou bude mít, budu ta jeho. Ale to neznamená, že mu nevědomky nemohu ublížit, naopak bych ho chtěla podpořit v jeho přirozeném vývoji a za jakoukoliv radu a pomoc budu vděčná a to nejen já, ale i můj partner…:)

 18. Velmi by mě potěšilo, kdybych tuto knihu mohla vyhrat. Tento tyden jsme si přivezli domů naší malou Princeznu a chtěla bych vědět, že s ni správně zacházim, jelikož pro ni chci jen to nejlepší a take byt pro ni dobrou mamou.

 19. Tuto knihu bych chtěla pro svého 3 měsíčního chlapečka Toníčka. Co se vyklubal na svět mi byl velkým darem. Navíc je to velký bojovník, který zvládl nemožné. Každý den je pro mě výzva. Věřím, že kniha by mě obohatila a byla přínosem pro malého. Do naší malé knihovničky by zapadla jako klíček do zámku.

 20. Protože jsem se z totálně nenosící mámy stala hrdou nosící a chtěla bych to dělat správně a se vším všudy. Směju se svému starému „já“, které zarytě tvrdilo, že nosit NIKDY nebude, později, že tedy jen v nosítku a maximálně občas na výlet a najednou nosím denně, s pětiměsíčním synem to milujeme. 😍 A moje (ne)nosící výbava se rozrostla o šátkové nosítko, šátek a nakonec i to nosítko. Nikdy neříkej nikdy. :-)

 21. Mám doma už i jiné knihy, ale slyšela jsem, že tahle je opravdu dobrá. Náš prďola má křivkou páteř, tak hodně záleží na tom, jak s ním zachazíme. Tato kniha by nám mohla pomoci, být v manipulaci s miminkem ještě lepší.

 22. V listopadu 2017 se nam narodila dcerka Viktorka. Rada bych mela k ruce tuto knizku, ktera je zajiste plna cennych rad, jak s nasimi drobecky co nejlepe zachazet, aby se citili jako v bavlnce. Nikdo neni dokonaly a zadny uceny z nebe nespadl. Vzdyt ta nase stesticka jsou to nejlepsi co mame, tak proc si neprohloubit znalosti a dovednosti prave s knihou Handling a noseni deti :o)

 23. Knihu bych chtěla vyhrát, jen z toho důvodu, že jsem nikdy nic nevyhrála. Takže bych měla radost a druhou radost by z toho měla kamarádka, které bych ji darovala. Já mám svůj rozum a mateřský instinkt, který mě doprovází už u druhého mateřství a skvěle nám to klape a vše vychází i bez knížek ;-)

 24. Dobrý den, mám báječného muže, který se mnoho let věnoval péči a vedení dětí na chlapeckých táborech. Ti ho vždy milovali a já pevně věřím, že to nebude jinak ani u našeho prvního miminka, které se právě chystá na svět. Ráda bych, aby si přečetl tuto poutavou knihu a ujistil se, že péče o tohoto malého tvorečka nebude o nic složitější. A stejně tak bych ji dala ráda přečíst svojí sestře a mamince, které zatím nemají moc velkou důvěru pro nošení v šátku a nosítkách. Ráda bych, aby změnily názor a kniha jim ukázala i jiný pohled na věc :-)

 25. O dítě se starám intuitivně a taky podle toho jaké mi dává signály. Ráda bych si knihu přečetla a zjistila zda vše dělám správně neboť dalších názorů nikdy není dost.

 26. Proč bych měla vyhrát zrovna já? Samozřejmě, že jsem nikdy nic nevyhrála, ale hlavně protože někdy se octneme v nečekané a né zrovna hezké situaci a výhra by byla pohlazením po duši a radostí z maličkosti.

 27. Mám doma dvouměsíčního chlapečka a chtěla bych mu být tou nejlepší mámou a ta knížka by mi určitě dobře poradila jak na to 😁 každej mi chce dávat rady ( každej jiný ) a já se nenechám a s tou knížečkou bych jim teprv ukázala jak to má vypadat 😁

 28. Stále se rozhoduji, kterou knížku o novorozencích si pořídit. Tato knížka mě zaujala hned z několika důvodů. Napsala ji zkušená maminka, líbí se mi, že kniha kromě informací, jak nosit miminko, zahrnuje i praktické typy ke koupání, bolení bříška, atd. a jako velký plus vidím i možnost zakoupení video kurzu. Přemýšlím i nad zakoupením video kurzů vaničkování od paní Schreierové a ráda bych se dozvěděla více informací o nošení dětí v nosítkách a šátcích.

 29. vždy se mi zdálo přímo neuvěřitelné, jak je možné, že čerství rodiče dostanou svoje miminko domů „jen tak“, bez ničeho, bez návodu, bez školení, bez pořádné průpravy a s naprostou důvěrou, že vše zvládnou :-D :-)
  já osobně jsem člověk, který je rád na vše připraven, ráda čtu a studuji, a v této důležité životní situaci bych se ráda (s mírou) opřela o spolehlivé a ověřené zdroje a informace. Handling dle ukázky i ohlasů vypadá jako ten pravý zdroj, který by uměl odpovědět na naše otázky a alespoň z části by nás na tuto neuvěřitelnou životní cestu připravil :-)

 30. Takovahle knizka by mi rozhodne udelala radost. Byla by to navic prvni knizka “pro maminky” nebo vubec o detech, kterou bych mela. Jsem takovyten typ, co manualy necte. Ale na tuhle knizku jsem zatim slysela jen samou chvalu a tusim, ze to je ta spravna knizka k pro lidi jako jsem ja. :-)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *