Nákupní rádce

Receze: Tukan Tom od Lamaze

Z pohledu dospělého jsou hračky Lamaze velmi vydařené – barevné a roztomilé. Pro děti však mají zvláštní kouzlo. Viděla jsem to několikrát na dětech kamarádek a teď znova na vlastním synkovi. Tukan Tom se k nám domů na testování dostal, když mu byly čtyři měsíce (synkovi nikoli tukanovi) a hned se stal oblíbencem.

Zajímá vás podrobná recenze? Čtěte dál!

Tukan Tom je velmi pestrá a barevná hračka.

Když jsem počítala druhy látek došla jsem k těžko uvěřitelnému číslu 17. Střídají se látky jednobarevné se vzorovanými a samozřejmě nechybí ani pro Lamaze typická kombinace černobílá, která je v tomto případě na bříšku tukana. Rovněž jsou vybrány látky s různou strukturou – hladké a lesklé, hrubé, strukturované, s chloupkem, hřejivý flís, jemný satén… Dětské ručičky zde najdou opravdu hodně hmatových podnětů.

Barvy a počty saténových stužek, které tvoří ocásek, jsem raději ani nepočítala. Je jich opravdu hodně.

Vlastní hračka je velmi povedená. Není pochyb o tom, že se jedná o tukana. (Abych vám to vysvětlila. Máme doma ještě jednu hračku pro nejmenší od jiné firmy, u které se nějak nemůžeme shodnout, zda je to kůň, drak či dinosaurus. Podle výrobce to však má být kráva.)

Vypracování je prvotřídní, pevné švy, žádné roztřepené okraje, kvalitní materiál. Design pak dotahuje srdíčko s logem výrobce na tukanově pupku. (Tedy oni tukani asi pupek nemají, ale kdyby jej měli, tak by ho měl Tom zakrytý srdíčkem. To jsem se do toho zase zamotala. To je tak, když píše recenze nevyspalá matka na mateřské.)

Vlastní „plyšák“ má rozměry 17 x 14 cm. Celá hračka včetně závěsu měří 33 cm.
Je určena pro děti od narození, které jistě upoutá právě zmiňované černobílé bříško.

Starší děti se určitě se zájmem budou probírat ocáskem, tvořeným flísovými pérky a saténovými stužkami, a objevovat i další herní prvky. Těmi jsou v tomto případě šustivá křidélka, zobák který po stisknutí vydává zvuk a kroužek s korálky zavěšený pod hračkou.

Zvuk, který tukan vydává, je poměrně tlumený a příjemný, takže nemusíte mít strach, že by děťátko polekal nebo budil sousedy. Kroužek je zase dostatečně velký a tenký, takže jej děti snadno uchopí. Plastové korálky jsou kapitola sama pro sebe. Jsou vyrobeny z průhledného barevného plastu a mají tvar hvězdičky, srdíčka a trojúhelníku. Mají sloužit jako kousátko, na což náš benjamínek okamžitě přišel a neomylně si je strčil do pusy. Jsou však natolik krásné, že upoutaly i jeho skoro tříletého bratra, který je hned chtěl zkonfiskovat. Nepodařilo se mu to. Kroužek je našitý opravdu pevně a nejde jej ani rozlomit.

Tukana lze díky plastovému otevřenému kroužku připevnit prakticky kamkoliv – na postýlku, kočárek či hrazdičku. Jediné místo, kam bych asi tukana raději nevěšela, je autosedačka. Tady mám obavy, že kroužek s korálky při prudkém zastavení může dítě poranit. Což je asi jediné, co mohu tukanovi vytknout.

Na konec ještě příjemné zjištění, že znečištěného tukana můžete bez obav vykoupat, respektive ručně vyprat, aniž byste se museli bát o jeho pestrá pírka. Jedná se tedy o krásně vypracovanou hračku od renomovaného výrobce a jejím nákupem určitě neuděláte chybu.

Tukana Lamaze seženete ZDE.

Předchozí článekDalší článek
Je mi 34 let a jsem maminka na plný úvazek. Mám dva synky Robinka (téměř 3 roky) a Martínka (5 měsíců). Mateřství považuji za nejtěžší povolání a snad proto mě tak baví.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *