Nákupní rádce

Recenze – teploměr NUK 2v1

V tomto počasí není od věci překontrolovat obsah domácí lékárničky. Máte ten správný teploměr? Možná vám tato recenze pomůže s výběrem.

Čtěte dál a dozvíte se, jaký je digitální infračervený teploměr NUK 2 v 1, který umí měřit v oušku, na čele ale dokonce i teplotu jídla či potravin.

V krabičce naleznete kromě teploměru NUK a návodu k použití také stojánek.  Ten se ukázal jako velmi praktický.
Samotný design teploměru je velmi příjemný.  Není zbytečně velký, ani ne moc malý, padne do dlaně. Je zaoblený, barevně neutrální.

Teploměr je napájen lithiovou baterií, která je součástí balení. LCD displej je dostatečně velký, čísla se čtou bez obtíží. Měřící nástavec do ouška je opatřen krytkou, udržující nástavec v čistotě.

Pro prvotní zprovoznění je nutno odtrhnout fólii z baterie, přičemž zazní zvukový signál, tím je teploměr připraven k použití. Na displeji se objeví ikona stupně nabití baterie, poslední naměřená teplota, symbol Lo, který udává, že teploměr je připraven k měření a za ním hodnota naměřených čísel, tedy °C. Dole potom způsob měření, tedy ikona ucha nebo obličeje. Je-li vypnutý zvuk i ikona označující provoz beze zvuku. Ztišení teploměru se budu ještě věnovat.

Pro samotné měření tělesné teploty je možno použít dva způsoby odečítání. Prvním z nich je měření teploty v oušku.

Měření teploty v oušku

Na displeji je po zapnutí zobrazena ikona ucha. Tato ikona se automaticky objeví při každém dalším zapnutí přístroje, bez ohledu na to, jakým způsobem byla teplota měřena před vypnutím přístroje. Po zapnutí, které je doprovázeno dvojitým pípnutím, sejmeme krytku měřidla, zmáčkneme tlačítko „scan“ (teploměr opět zapípá), objeví se ikona měření, popř. naběhne symbol přesýpacích hodin, než se teploměr zcela připraví k měření. Poté vložíme teploměr do ucha a opět zmáčkneme tlačítko „scan“. Teploměr změří teplotu a ihned se rozsvítí světlo na měřícím nástavci, indikující tělesnou teplotu. Pod 37°C zelené světlo, nad 37°C červené. Změření teploty opět teploměr oznámí zvukovým signálem. Naměřená hodnota se automaticky uloží.

Měření teploty na spánku

Pro měření na spánku je třeba změnit ikonu na displeji teploměru. To nastavíme tak, že současně zmáčkneme tlačítko ON a SCAN. Tím je teploměr připraven k měření na spánku a dále pokračujeme stejným postupem jako při měření v uchu.

Veškeré úkony jsou doprovázeny zvukem, který je jemný, nerušivý, avšak dobře slyšitelný.

Měření vody / jídla

Dalšími funkcemi přístroje jsou měření teploty vody a jídla.

Teploměr také měří pokojovou teplotu – při neaktivitě se přístroj automaticky sám přepne do tohoto módu. Naměřené hodnoty si můžeme připomenout krátkým stisknutím tlačítka ON/OFF. Při delším stiknutí tohoto tlačítka docílíme vypnutí zvuku přístroje, po níž se na displeji objeví patřičná ikona. Tím samým způsobem zvuk opět zapneme.

Jak je zmíněno výše, není-li přístroj vypnutý zcela, měří pokojovou teplotu. Pokud chceme teploměr použít opět k měření v oušku nebo na spánku, je nutno krátce zmáčknout tlačítko ON, čímž uvedeme teploměr opět do funkce měření tělesné teploty. Teploměr zcela vypneme dlouhým držením tlačítka ON/OFF, dokud se na displeji nezobrazí nápis OFF.

Teploměr NUK 2v1 měří teplotu rychle, přesně a jemně. K dostání je ZDE.

Předchozí článekDalší článek

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *