Nákupní rádce

Recenze Ovečky Lumpin

Dnes jsme s Terezkou dostaly možnost otestovat ovečku Olivii od české společnosti Lumpin.

Tato společnost začala nejdříve s medvídkem, a později přidala nové zvířecí kamarády. Každé zvířátko má svůj vlastní příběh, který má připevněn k oušku.
Naše ovečka například pochází ze zelených kopců v Irsku a hned bylo o čem povídat pohádku :-)

rsz_downloads (1)

První dojem

Už při rozbalení mně zaujala její srst – je poskládána tak, aby se ovečce v kožíšku dělaly „vlnky“. Při zatahání se uvolní pár chloupků, ale po vyprání to zcela vymizí. Jako většina plyšáků má ovečka v bříšku a kopýtkách kuličky, které se při stisku přelévají pod rukama. Na dotek je velmi jemná a pokud na mí miminko usne, nic ho nebude tlačit.

Potěšilo mně, že očička zvířátka mají bezpečnostní upevnění – nehrozí tedy jejich vypadnutí či vydloubnutí a miminko je nemůže spolknout.

Pod krkem má ovečka na šňůrce dřevěné srdíčko s logem Lumpin. Šňůrka není kolem krku, ale je zašitá do švu pod tlamičkou. Pokud by vám srdíčko vadilo, je třeba ho velmi opatrně odstřihnout. Na zadečku je všita obvyklá cedulka s logem s informacemi o praní.

rsz_downloads1 (1)

Údržba

Ovečku lze prát pouze v ruce bez použití rozpouštědel a bělidel a nesmí se ždímat, ani sušit v sušičce. Počítejte tedy s dlouhou dobou schnutí. Olivia úplně uschla zhruba za 24 hodin. Je dobré jí občas obrátit a načechrat. V návodu je uvedeno, že se má pročesat, ale není to potřeba. Vzhledem k barvě ovečky ji doporučujeme jen jako mazlíka do postýlky, jinak bude třeba praní častější.

A co na to Terezka?

Terezce se ovečka velmi líbila. Jako první se samozřejmě zaměřila na srdíčko pod krkem a potom na cedulku na zadečku – tu jsme hned odstřihli, protože má ve zvyku na takových cedulkách testovat zuby. Jinak je spokojená, muchlá se s ní a hladí jí po bříšku a po zádech. Ovečka si velmi rychle získala místo v postýlce a za nás můžeme jen doporučit.

Za recenzi děkujeme Verče V. s Terezkou! 

Předchozí článekDalší článek

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *