Nákupní rádce

Recenze – Dudlík Microlife

Jednou to čeká každého, většinou už hned po narození – měření teploty. V porodnici se teplota měří pravidelně, několikrát za den. Nejspolehlivější a nejjednodušší metoda je měření „klasickým“ teploměrem v konečníku. Jak ale miminko roste, stává se tento druh měření teploty poněkud otravným a nepříliš pohodlným. I když jsme používaly teploměr, který slibuje změření teploty do 10 sekund, nebylo měření teploty zrovna oblíbenou „zábavou“. Proto jsem uvítala možnost vyzkoušet nový způsob měření teploty, a to dudlíkovým teploměrem.

Vyzkoušely jsme tento MICROLIFE teploměr v dudlíku MT 1751. I když se v návodu uvádí, že doba měření se pohybuje kolem 5 minut, nám to netrvalo nikdy déle než 2,5 minuty. Tento způsob měření je podle mého názoru mnohem méně intimní než měření klasickým rektálním teploměrem.

Teplomer v dudliku

Výhody

Já jako jednoznačnou výhodu vidím v tom, že když potřebujete změřit teplotu v noci, je mnohem pohodlnější vložit dítěti do úst dudlík, než ho rozbalovat a „otravovat“ strkáním teploměru do rektálního otvoru. Další výhodou je zachování určitého soukromí miminka. Přeci jenom občas potřebujete změřit teplotu před někým „cizím“ a i když se dítě zatím v tomto věku nestydí, v dnešní době je ochrana soukromí na prvním místě.

Teploměr má snadné použití. Zapíná se modrým (jediným) tlačítkem. Po zvukovém signálu se zobrazí poslední naměřená teplota a poté se na displeji zobrazí písmeno L (nízká teplota) – můžete vložit dudlík do úst dítěte. Přibližně po dvou minutách teploměr zapípá a displej se zbarví buď nazeleno – teplota do 37,5 °C, nebo načerveno – teplota 37,6 °C a více. Naměřená hodnota se liší nejen barevně, ale i zvukově – pokud je teplota vyšší než 37,5°C poznáte to, i když jste analfabet – pípání je opravdu výstražné. Já doporučuji měření teploty opakovat, většinou je druhá naměřená hodnota o něco vyšší, a třetí opakování je ve většině případů shodné s druhým, takže stačí dvakrát :-)

Nevýhoda

Co mě ale potrápilo na začátku, byl tvar dudlíku (na jedné straně sešikmený). Jelikož používáme šidítko jiného tvaru, tak byl trošku problém přesvědčit dceru, aby ho udržela v ústech. Po několika měřeních si ale zvykla, a když jí ho přidržuji, tak měření teploty probíhá tak, jak má. Aby bylo měření co nejvíce přesné, je potřeba, aby mělo dítě ústa zavřená. Jinak dudlík je voděodolný, takže se nemusíte bát, že by kvůli slinám přestal fungovat.

Závěr

Pokud také „bojujete“ s měřením teploty klasickou cestou, tak tento způsob měření doporučuji. Pro koho se ovšem nehodí, jsou děti, které odmítají i klasické šidítko, a také bych ho nedoporučovala pro děti, které z dudlíku právě vyrostly.

Předchozí článekDalší článek

2 komentářů

  1. Koupila jsem si tento teploměr v dudlíku, ze začátku ho malý nechtěl protože byl pro něj obrovský, měl ho pomalu až v krku a zvedal se mu žaludek. Teď když je větší tak je to nepostradatelná pomůcka. Brouček může v klidu spinkat a já mu přeměřím teplotu aniž bych ho musela budit.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *