Nákupní rádce

Recenze: Chicco odstrkávadlo – lokomotiva

Značka Chicco je součástí italské skupiny Artsana, kterou založil v roce 1946 Pietro Catelli. Samotná značka Chicco vznikla v roce 1958 po té, co se zakladateli narodil syn Enrico, kterému láskyplně říkali Chicco. Pietro Catelli rozpoznal podnikatelskou příležitost a vytvořil značku specializující se na péči o dítě od jeho narození.

Lokomotiva, která umí štěkat

Odstrkávadlo v roztomilém zpracování lokomotivy je dodáváno s bohatou výbavou.
Pod sedadlem s opěrkou je úložný prostor na hračky. Vpředu má lokomotiva otáčecí volant s elektronickým panelem (funguje na dvě 1,5 V AA baterie). Po stranách volantu jsou dvě páčky pro mechanické aktivity. Panel, stejně jako opěrka, nejsou s lokomotivou spojeny na pevno. Panel se vkládá do červeného volantu, opěrka se zasouvá do zadní části lokomotivy.

Elektronický panel obsahuje šest tlačítek a otáčecí kolečko, které při zmáčknutí nebo otočení vydávají zvuky a rozsvítí zelený oválek v čele panelu. Vedle houkání, zvuku cinkajících závor na přejezdu a jedoucího vlaku má lokomotiva i tlačítka vydávající zvířecí zvuky, takže umí štěkat, bečet a kejhat. Kromě toho pak ještě umí zahrát dvě melodie. K mému překvapení se do rytmu melodie přidají i zvířátka, když se tlačítka se zvířátky stisknou ve stejnou dobu, kdy hraje hudba. Zvuky lze zcela vypnout a také regulovat jejich hlasitost (polohy I a II).

Rozměry jsem na obale nikde nenašla, dle mého měření jsou: délka – cca 55 cm, šířka – cca 27 cm a výška (sedadla) – cca 18 cm. Lokomotivu lze využít jako odstrkávadlo nebo chodítko, je určena pro děti od 12 měsíců a maximální nosnost je 20 kg.

lokomotiva detail

Pozor, couvám…

Mašinku si syn zamiloval od prvního okamžiku. Kromě hracího panelu ho hodně zajímá úložný prostor, kam si střídavě dělá nakládku a vykládku hraček a různých pokladů, co najde v domácnosti. Někdy jezdí po domě sám, ale víc se mu asi líbí, když ho někdo tlačí a může tak jet větší rychlostí. Jen musíme ještě vypilovat otáčení volantem, který je spojen s koly, takže mašinka skutečně zatáčí (i když vzhledem k malému rejdu to není zatáčení nikterak dramatické). Na rozdíl ode mě si syn oblíbil couvání, ale stejně jako u mě, to má někdy neblahé následky. Naštěstí díky opěradlu se karamboly při couvání obejdou bez zranění.

Plusy

Na lokomotivě bych vyzvedla roztomilé zpracování, její rozměr na výšku – je nízká, takže syn může pohodlně nasedat a vysedat, nebojí se a v případě, že se jeden z těchto úkonů nezdaří, tak spadne z malé výšky. A pak se mi moc líbí velké množství prvků, se kterými se syn může zabavit.

Minusy

S čím jsem trochu zápasila, bylo to, že elektronický panel po zasunutí do volantu není zcela lehké opět vyndat (např. v případě nutnosti vyměnit baterie).

Suma sumárum

U nás se lokomotiva velmi rychle zabydlela a jsem si jistá, že náš malý strojvůdce by jí určitě doporučil. Ostatně kdo má doma mašinku, která umí vydávat zvířecí zvuky?

Lokomotivu můžete zakoupit ZDE. 

Předchozí článekDalší článek
Petra Kulhanová
"Je mi 34 a jsem máma. Poprvé… Někdy je to fuška. Člověk se musí naučit spoustu nových věcí (zvládnu to?) a pak zas aby je dělal pořád dokola (to bude horší :) ) Můj svět je jako na houpačce. Někdy je den zalitý sluncem a pak přijdou chvíle, kdy mám pocit, že do té sloty mi nebudou stačit ani rybářské holínky. Většinou je můj dvaceti měsíční středobod vesmíru k zulíbání. Jsou ale momenty, kdy bych ho nechala s cedulkou „sleva“ v prvním obchodě. Mateřství není pro padavky. Je to nadmíru vážná věc…Nebo není?:-)"

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *