Lifestyle, Moderní rodič

Pozor – Zimní bundy do autosedaček nepatří! Víte proč?

Zima je pro cestování s dětmi kritická a rodiče v tomto období dělají nejvíce chyb. Obrovským problémem jsou pak huňaté dětské bundy.
Poradíme vám, jak s vašim děťátkem cestovat bezpečně i v zimě! 

isifa-137955848Pohodlí

Základem je samozřejmě pohodlná a bezpečná autosedačka. Bezpečí však bundy a kabáty výrazně snižují. Jak tedy zabezpečit, aby si dítě cítitlo pohodlně i v mrazivém počasí?

Víte, že se vám na Feedo.cz snažíme váš výběr uhlečovat pomocí video recenzí? Všechny najdete na našem Youtube kanále >> 

Je vaše dítě správně připoutané?

Seznamte se s testem, díky kterému zjistíte, zda je děťátko bezpečně připoutané.

Dítě dejte do autosedačky a připoutejte jako obvykle. Potom se snažte chytnout popruh mezi palec a ukazováček v oblasti klíční kosti. Pokud lze popruh takto pohodlně uchopit, dítě není dobře připoutané. Pokud vám popruh nedovolí, aby se za něj cokoli dalo strčit, tak je vaše dítě připoutané bezpečně.

Teď, když už víte, jak vypadá bezpečné připoutání, měli byste zkontrolovat, zda je bunda děťátka vhodná při cestování.

Připoutejte své dítě do autosedačky, když má bundu oblečenou. Utáhněte postroj tak, abyste u klíční kosti popruh nemohli přizvednout. Dítě z autosedačky vyjměte, pásy však nepovolujte. Dítěti potom sundejte bundu a dejte ho zpět do autosedačky bez uvolnění postroje.

Pokud se popruh u klíční kosti stále nedá nadzvednout, kabát dítěti můžete nechat. Pokud však vidíte sebemenší vůli, bude bezpečnější, když děťátko pojede bez bundy.

Test si můžete prohlédnout i na tomto videu v angličtině:

Prakticky se dá říct, že je pro dítě bezpečná jen velmi slabá bundička. V opačném případě je lepší, když bude bez objemnější vrstvy.

Jak nezmrznout?

Před cestou můžete auto nastartovat a trochu ho předehřát. Po utáhnutí postroje můžete dítě přikrýt dečkou.

Praktické je také termoprádlo, nebo bundička z tenkého, ale velmi teplého materiálu.

Přejeme vám bezpečné cestování s dětmi v zimě! A pokud se vám líbí autosedačka z úvodního obrázku, recenzi na ní si můžete přečíst přímo ZDE. 

20160811_Remar_600x190_autosedacky_cz

Předchozí článekDalší článek

2 komentářů

    1. Dobrý den,
      obecně jsou autosedačky umístěné proti směru jízdy bezpečnější. Nicméně i tak se doporučuje budnu sundavat a dítě připoutat bez ní.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *