Miminko, Zdraví miminka

Pomoc při prořezávání zoubků – zubní gel Dentibaby

Rostoucí zoubky umí potrápit nejen miminka, ale i nás, rodiče. Na jejich prořezávání je proto dobré se pořádně připravit.

Nejnovějším směrem je zubní gel na dásně s přírodními výtažky, který pomáhá dětem zvládnout nepříjemné pocity spojené s růstem dětských zoubků.

První zoubky se obvykle prořezávají mezi čtvrtým a sedmým měsícem

Jako první se nejčastěji někdy kolem šestého měsíce prořezávají dva dolní řezáky. Zhruba o měsíc později se začnou prořezávat horní řezáky a do konce osmého měsíce má dítě obvykle již čtyři horní přední zoubky.

Mezi devátým a desátým měsícem přijdou na řadu další dva spodní řezáky. I když jsou řezáky ostřejší, a tudíž je jejich prořezávání rychlejší a snadnější, než je tomu u stoliček, už u nich mohou některá miminka prořezávání snášet špatně. Ještě horší situace je pak u stoliček. Obvykle minimálně jedna z nich vyroste našemu dítku již před prvními narozeninami. „Utrpení“ své ratolesti spojené s růstem zoubků však rozhodně nemusíme jenom bezmocně přihlížet. Existuje mnoho způsobů, jak dítěti od bolesti ulevit.

Zubní gel Dentibaby je vhodným prostředkem pro zmírnění bolesti při prořezávání dětských zoubků. Jde o gel s přírodními výtažky, který neobsahuje lokální anestetika, cukr ani alkohol.

Být na první zoubky připraveni se vyplatí

Znám i takové šťastné rodiče, kteří zjistili, že jejich ratolesti rostou první zoubky, až tehdy, když se jí v ústech bělostně zaleskl prořezaný zoubek. Většina má však zcela jiné zkušenosti a o probdělé noci, kdy „nám“ rostly zoubky, se v rodině povídají příběhy téměř na každé oslavě narozenin potomka.

Jak pomoci miminku při růstu zubů?

Tradičně se doporučují různá chladicí gelová kousátka, studené obklady i masáže dásní násadkou na prst, která se používá na čištění zubů.

Tyto pomůcky je ideální ale kombinovat i s moderním řešením – gelem na dásně. Zubní gel Dentibaby zklidňuje bolest spojenou s prořezáváním dětských zoubků. Aplikuje se jemnou masáží pomocí prstů nebo vatové tyčinky po dobu dvou až tří minut. Výhodou gelu je jeho přírodní složení. Obsahuje přírodní výtažky z květu heřmánku, který zmírňuje a utišuje bolest, uvolnění poskytne výtažek z kořene kozlíku lékařského a o zklidnění se postará propolis. Dentibaby gel neobsahuje cukr, což je výhodné zejména tehdy, pokud aplikujete gel ve chvíli, kdy vaše ratolest již má některé zoubky prořezané.

Jemnou masáží dásní děťátka gelem Dentibaby mu pomůžete zvládnout nepohodu spojenou s důležitým životním mezníkem – s růstem prvních zoubků. 

Zdroj obrázků: Shutterstock
Koláže ContentPub s.r.o. – specialista na copywriting a vizualizaci obsahu

Předchozí článekDalší článek

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *