Lifestyle, Recepty

Ovesné vločky ve třech báječných podobách k snídani

Ovesné vločky a snídaně, to jde skoro vždycky dohromady. Jediný zádrhel se po cestě do žaludku vyskytne nanejvýš v tom, že ovesné vločky, aby byly dobré, potřebují buď dostatek tepla, nebo dostatek času, nebo oboje.

Je mi jasné, že se tenhle požadavek ne vždy slučuje s rychlou snídaní v poklusu mezi makeupovým zrcátkem a žehlícím prknem s čistou košilí do práce. Je mnohdy jednodušší spolknout kus rohlíku, pak si to po cestě do práce vyčítat a dávat si předsevzetí, že zítra už si určitě přivstanete a ovesné vločky uvaříte. Jenomže jediný akční den v týdnu, kdy můžete něco skutečně udělat a dokázat, je jen a pouze dnešek.

Ovesné vločky k snídani

Takže co s tím, aby se ovesné vločky mohly uhnízdit i na vašem snídaňovém jídelníčku? Je to jednodušší, než se na první pohled zdá.

Ale nejdřív vám vysvětlím, proč nejsou ovesné vločky za syrova, vysypané rovnou z pytlíku, úplně nejšťastnější řešení. Vy je možná ještě sníte, protože vás motivuje vědomí, že děláte něco pro své zdraví, ale ostatní členové rodiny vám v šesti případech z pěti vyhlásí bojkot.

Jako každá surovina, která pochází z obilnin, mají i ovesné vločky před uvařením syrově moučnou, škrobovitou příchuť. A ta zmizí jediněpobytem v teple, anebo se skoro všechna potlačí dlouhým pobytem ve studené tekutině, jako je třeba mléko nebo ovocný džus.

To poměrně dobře vysvětluje, proč si nezapečené směsi ovesných vloček a sušeného ovoce pravidelně kupují jen ti nejzapřísáhlejší propadlíci té nejzdravější stravy. Do dětí a mužných drahých poloviček to obvykle nedostanete.

Klidně před nimi můžete argumentovat vlákninou, vitamíny a poměrně vysokým obsahem železa a dalších minerálů, nepomůže to. Klidně jim můžete vykládat o tom, že sacharidy v ovesných vločkách jsou poměrně složité, takže tělu pak trvá celé dopoledne, než je rozloží na jednoduché cukry, a že tedy dodají energii po mnoho hodin bez pocitu hladu. Nic nepomůže, pokud budete nadále trvat na tom, že vločky zůstanou syrové.

Takže se pojďme konečně podívat na rychlá a dostupná řešení, která vám nebudou komplikovat ráno a přitom vám umožní užít si ovesných vloček a všech jejich nutričních přínosů.

Pestré nádobí

Varianta 1: Dostatek tepla a tekutiny

Slyšeli jste už někdy o vtipné kaši? Tak tady ji máte — vtipnou kaši, čili kaši s vtipem.

Tahle blesková ovesná kaše je základním prototypem všech snídaňových kaší. Od ní už se můžete pouze zlepšovat. Rozhodně není dokonalá a vyžaduje mikrovlnku, ale odvozenou verzi pro jeden kastrůlek a jednu plotýnku z ní bez problémů vydedukujete sami.

Bezpodmínečně budete potřebovat drcené ovesné vločky, protože s těmi celými už byste se při přípravě zbytečně zdrželi a ani v té rychlosti nedosáhli tak krémového výsledku. Potřebovat dále budete jednu misku vhodnou do mikrovlnky a jednu menší misku, do které si hotovou kaši naservírujete.

V tomto vás prosím na kolenou: stejně jako nejíte jídlo rovnou z kastrůlku(viďte?!?), tak byste ani neměli podávat jídlo v misce, ve které jste kaši vlnili. Kaše musí přejít varem, aby získala výslednou podobu, takže značně zpění a vystoupá a ušpiní mísu po celém jejím vnitřním povrchu. A měli byste vědět, že výborně ušpiní i vnitřek vaší mikrovlnky, pokud nepoužijete misku dostatečně velkou.

Stále čekáte, jak že z vás tahle vtipná kaše učiní chytřejšího člověka? Lidský mozek spotřebuje během dne mnoho energie, aby správně fungoval. Intenzivně bádající vědci mají stejný kalorický výdej, jako těžce pracující horníci v dole. Takže nezapomeňte, prosím pěkně, jíst i s ohledem na váš mozek, ať jste celý den v duševní kondici. Na otázky, kolik přijatého cukru mne stálo napsání mé poslední knížky Snídaně u Florentýny, do které jsem zařadila i tento recept, však nebudu odpovídat.

Rychlá-kaše-z-ovesných-vloček

Ovesná kaše z mikrovlnky

 

Varianta 2: Dostatek času a tekutiny

Další možností je ovesná kaše přes noc, která bobtná v lednici, zatímco v klidu spíte. Poprvé s tímhle konceptem přišel pán, jehož jméno jistě znáte. Chtěl kvůli výživným látkám ponechat ovesné vločky syrové, ale zároveň věděl, že jim musí nějak zlepšit chuť.

Uležení přes noc v lednici je u tohoto receptu naprostá nezbytnost. Už asi tušíte, že ten pán byl švýcarský doktor Bircher, který se inspiroval stravou švýcarských horalů. Na svou dobu vcelku průlomově začal doporučovat nejen konzumaci syrové zeleniny a ovoce, ale i nevařených ovesných vloček. Udělal tak z obyčejných surovin manu nebeskou, byť byl teprve čas na snídani.

Bircher-müsliBircher-musli recept

Varianta 3: Dostatek suchého tepla

Už jsem napsala, že zapečené müsli rozhodně chuťově vyhrává nad müsli nezapečeným. V některých domácnostech dokonce kontumačně. Bylo by však bláhové se domnívat, že se tak stalo především na základě přidaného cukru. Ono to totiž jde i bez něj. Důvod, proč je zapečené müsli vždycky lepší, je ten, že se teplem některé sacharidy rozloží, müsli zesládne a ztratí syrovou příchuť.

Z vloček a pár dalších surovin velmi snadno připravíte hromady a hromady domácího zapékaného müsli (také se mu říká granola). Je jen na vás, kolik do něj přidáte cukru, oříšků a sušeného ovoce, jak ho dochutíte kořením a zda se vrhnete směrem k dekadentním čokoládovým variantám. Možné je tu všechno.

Základní kuchařská dávka na jeden plech činí čtvrt kila vloček a asi tak stejné množství oříšků, semínek a sušeného ovoce. Máte-li horkovzdušný oběh v troubě, snadno si najednou poradíte se dvěmi nebo třemi dávkami, každou jiného ochucení. Počítejte však se zvýšenými nároky na skladovací prostory následně.

Tohle müsli jezte jen tak, nasypané na jogurt, v doprovodu trochy čerstvého ovoce, když zrovna nějaké bude poblíž. Anebo zalité teplým mlékem. Víc vaření se od vás neočekává, to už jste si odbyli při pečení.

A ještě jedno upozornění. Tohle domácí müsli je tak dobré, že se vám bude vypařovat i ze vzduchotěsné nádoby, do které ho zavřete.

Recept můžete brát jako své vlastní soukromé východisko pro další a další varianty. Vyměňte semínka za jiná, mandle nahraďte ořechy, koření zaměňte za jiné své oblíbené. Nebojte se soli, na tohle množství surovin je jí přesně akorát.

Granola-zapečené-müsli

Zapečené musli recept

 

Předchozí článekDalší článek

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *