Maminky testují, Nákupní rádce

Organická bavlna pro citlivou pokožku miminka – to je značka Gloop

Miminka a malé děti mají velmi citlivou pokožku, proto je pro ně nejvhodnější prádlo či oblečení z čisté bavlny.

U konvenčního pěstování bavlny se však používá množství pesticidů a hnojiv. Již několik let existuje alternativa klasické bavlny – takzvaná organická bavlna, která je stále více populární.

Proč organická bavlna

Organická bavlna nepochází z geneticky modifikovaných bavlníků, je vypěstovaná v kontrolovaném ekologickém zemědělství za pomocí přírodních hnojiv a prostředků proti škůdcům.

Díky tomu, že se na její pěstování nepoužívá žádné chemické ošetření, je organická bavlna hypoalergenní a je tak doporučována lidem s citlivou pokožkou. Uvádí se také, že organická bavlna je prodyšnější než klasická.

Gloop

Na Feedo.cz najdete značku, která své produkty vyrábí právě z organické bavlny. Její jméno je Gloop a pochází s Portugalska.

Kromě důrazu na ekologii sází i na design – jednotlivé produkty jsou řazeny do kolekcí se stejným motivem. V rámci vybrané kolekce si tak lze pořídit celé vybavení pro miminko ve stejném designu.

Gloop nabízí širokou škálu produktů pro ty nejmenší, například

  • mušelínové pleny,
  • ručníky,
  • ložní prádlo,
  • spací vaky
  • či dětská hnízda – vše vyrobeno z organické bavlny.

Testováno na vlastní kůži

Měli jsme možnost vyzkoušet dětskou peřinku do postýlky s výplní a povlečení do postýlky (povlak na polštář, prostěradlo na přikrytí) – vše z roztomilé kolekce Elephants s motivem slonů.

Dětská peřinka s výplní (gramáž výplně 200 g/m2) má rozměry 100 x 150 cm a je vyrobena z čisté organické bavlny. Jedná se vlastně o peřinku a povlečení na ni.

Délka peřiny 150 cm není zcela běžná, obvykle narazíte na dětské peřiny v délce 135 cm a pak až 200 cm. Nedávno jsme tříletému synovi pořídili dětskou postel, která má 160 cm, peřina o délce 200 cm se nám tak zdála ještě zbytečně velká, takže jsme mezistupeň v podobě peřinky GLOOP uvítali. Určitou nevýhodou je, že délka 150 cm s sebou nese menší možnost výběru povlečení mezi výrobci ložního prádla.

Povlečení do postýlky se skládá z potahu na polštář (rozměry 50 × 30 cm) a prostěradla na přikrytí (nejedná se o povlak na peřinu) – o rozměrech 110 × 150 cm, opět z čisté organické bavlny.

Hodnocení

Peřina je lehká, nadýchaná a příjemná na omak. Stejně tak povlečení do postýlky (povlak na polštář a prostěradlo na přikrytí) je příjemné na dotek a pocitově jemnější než klasické bavlněné.  Vše lze prát na 30 ˚C.

Podle výrobce je peřina vhodná k celoročnímu využití, a pokud doma nevyznáváte studené klima, tak si troufnu říct, že tomu tak skutečně je.

Suma sumárum

Doma jsme s tímto ložním prádlem spokojeni – kombinuje totiž nároky na původ materiálu a funkčnost s nevtíravým jemným designem.

Předchozí článekDalší článek
Petra Kulhanová
"Je mi 34 a jsem máma. Poprvé… Někdy je to fuška. Člověk se musí naučit spoustu nových věcí (zvládnu to?) a pak zas aby je dělal pořád dokola (to bude horší :) ) Můj svět je jako na houpačce. Někdy je den zalitý sluncem a pak přijdou chvíle, kdy mám pocit, že do té sloty mi nebudou stačit ani rybářské holínky. Většinou je můj dvaceti měsíční středobod vesmíru k zulíbání. Jsou ale momenty, kdy bych ho nechala s cedulkou „sleva“ v prvním obchodě. Mateřství není pro padavky. Je to nadmíru vážná věc…Nebo není?:-)"

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *