Lifestyle, Moderní rodič

Omezujete se ve stravě kvůli kojení? Nemusíte!

Když jsem začala kojit, myslela jsem si, že musím ihned vyloučit fazole, čočku, zelí, citrusy a další potraviny. Až po čase a několika radách, jsem zjistila, že tyto omezení vůbec neplatí. Protože to, že děťátko pláče, ještě neznámená, že ho bolí bříško. I když je to někdy těžko rozpoznat. I když děťátko pláče. Dnes vám povím, čím se řídím já a co nám funguje. 

Vyváženost

První pravidlo správné výživy kojící matky je vyváženost v různých druzích jídla. Občas jsem s tím měla problém. Jedla jsem více pečiva a méně zeleniny, či ovoce. Také občas zhřeším sladkostmi. Přiznám se, že bez toho ale neumím fungovat.
Potom ale manžel objevil Nutrimamu – cereální tyčinky, které si dávám ke kávě a moje touha po sladkém je uspokojena. Navíc obsahují omega 3 mastné kyseliny a spoustu vitamínů pro vás i děťátko.

Doplňky výživy

Mezi ně patří různé tabletky a nápoje. Jsem fanouškem těchto doplňků, protože vím, že moje strava není 100% vyvážená a dokonalá, abych se mohla spolehnout na to, že obsahuje pro miminko vše potřebné.
S doplňky stravy vím, že dělám něco pro sebe i pro děťátko.

Oblíbený je u mě rybí olej, nebo tabletky s obsahem kyseliny listové, železa a vitamínu B či D. Určitě ale víte, že to s doplňky stravy nesmíte přehánět a brát vše, co je na trhu k dostání.

Zlatá střední cesta

Všeho moc škodí. Kojící maminky by měly u každého druhu potraviny dodržovat zlatou střední cestu a jíst od všeho trochu. Vyhýbat by se rozhodně měly kofeinu a alkoholu. Já se přiznám, že si kávu občas dám, ale vždy s velkou částí mléka, takže se snažím tímto způsobem tuto neřest vyvážit.

Kojení při dietě

Kojit můžete, i když jste nemocná a musíte změnit stravu. Sama jsem kojila i když jsem držela dietu kvůli salmonelóze . Takže to určitě nevzdávejte. Abyste kojení nastartovaly, doporučuji hodně zeleninových a slepičích polévek, čaje pro kojící maminky a hlavně dodržování pitného režimu.

Přeji dobrou chuť a spoustu mlíčka!

Předchozí článekDalší článek
Už když jsme v 16 pobíhala na táborech s dětmi jako animátorka, tak jsme věděla, že nezůstane jen při tom a role mámy je pro mě jak vyšitá. Později, když jsme se s manželem v Tanzánii věnovali sirotkům, jsme ani netušili, že se i my za chvíli staneme rodiči. Od září 2015 si tedy plním svou životní roli maminky malé Terezky na plný úvazek. Rodina je to nejvzácnější co mám a proto v první řadě investuji vždy právě do ní. Věnuji jí všechen svůj čas, protože ten je k nezaplacení. Kromě své rodiny mám ráda psaní a kávu. Dokonalá dvojka, při které se odreaguji, naučím něco nového a oddychnu. Doufám, že vás moje články či tipy alespoň trochu obohatí a přinesou vám nový pohled či názor.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *