Nákupní rádce

Na návštěvě ve Feedo Bazárku

Prozkoumali jsme, jak ve Feedo Bazárku probíhá celý proces prodeje dětského oblečení a hraček. S nápadem na bazárek, díky němuž se můžete rychle zbavit věcí po svých dětech, přišla Darina Noviková, která bazárek vede. „Doma se mi hromadily krabice po synovi a neměla jsem na zdlouhavý prodej čas. Přemýšlela jsem, jaký způsob prodeje by maminky nejvíce ocenily a tak po průzkumu ve svém okolí vznikl koncept bazárku, kdy se nemusíte o nic starat. Stačí připravit krabice k odvozu a my odvedeme všechnu práci za vás,“ říká Darina nyní. Bazárek funguje již 5 let a je nejjednodušším online způsobem, jak věci prodat, ale také zde výhodně nakoupit.

Z původního malého prostoru v kanceláři se bazárek přestěhoval do velkého skladu a dnes zaměstnává šest pracovnic. Ty mají na starosti příjem, evidenci a distribuci více než 25 000 kousků oblečení a dalších dětských věcí.Feedo bazárek

Maminky maminkám

Ve skladu panuje téměř rodinná atmosféra. A to zejména díky ženám, které zde pracují a mají jedno společné. Všechny jsou maminky dětí v různém věku. Každá má na starosti něco jiného.

Lenka se stará o komunikaci s kurýrem, který vaše věci vyzvedne přímo u vás doma a doveze do skladu.
Kateřina následně zajišťuje umístění ve skladu a kromě dalších činností řídí distribuci.
Paní Lucie, která očekává narození druhého potomka se zase stará o třídění oblečení, hraček, knížek, kol, lyží a všeho, co vy už nepotřebujete. Každá věc má své místo. „Ráda se probírám dětským oblečením a dalšími věcmi. A těší mě, že je můžeme dále nabízet jiným maminkám a jejich dětem, které z nich budou mít radost,“ pochvaluje si práci ve Feedo bazárku Lenka.

Gabriela a Eva mají na starosti prodej přes internet. Nejprve věci nafotí, změří, nacení a s popisem je vkládají do elektronického systému Feedo bazárku. Tato činnost jim zabírá nejvíce času. Každý kus jim projde rukama a dostane přidělené číslo. Poté jsou věci uloženy do krabic do doby, než si je objedná na internetu jiná maminka. Objednané zboží musí poté znova v krabici najít, vyřadit z evidence a připravit k odeslání.

Objednávky jsou vyřizovány zpravidla do druhého dne. Díky těmto dámám můžete dětské věci jednoduše prodat či si nakoupit jiné zboží v e-shopu. Obojí z pohodlí vašeho domova.

Ve skladu mají stále napilno. Sotva se dopila ranní káva, Kateřina už prohledává sklad a hledá nedávno přivezený kočárek, o který má již na webu zájem jiná maminka. Telefon vyzvání, volá kurýr, že veze další zásilku – deset kilo kojeneckého oblečení. Kurýři za jeden den vyzvednou a rozvezou až deset zásilek. Měsíčně se sem od prodávajících dostane téměř 200 krabic. Při obědě probereme uplynulý víkend, příběhy „místních“ maminek nebo kuriózní pracovní zážitky. Odpoledne nastupuje druhá směna, která pracuje do osmi hodin večer.

Připravte krabici a máte hotovo

Pokud chcete prodat oblečení či další věci po svých dětech, nemusíte nic fotit, měřit, sama prodávat na internetu, komunikovat s potenciálními kupci a ještě běžet s balíčkem na poštu.boty

Stačí pouze vyplnit formulář na webu Feedo Bazárku, dohodnout termín vyzvednutí kurýrem a čekat už jen na peníze, které vám po prodeji přijdou na účet. Maminky ze skladu udělají celou práci za vás. „Jakoukoliv částku získanou z prodeje mohou maminky také věnovat Nadaci Tereza Maxová dětem, která zajistí, že se peníze dostanou k potřebným. Neprodané věci si mohou samozřejmě nechat poslat zpět nebo je také věnovat nadaci. Společně s Feedo.cz, největším e-shopem s dětskou výživou a kojeneckými potřebami jsme již nadaci pomohli částkou přes 400 tisíc korun a každý měsíc posíláme krabice věcí právě do azylových domů,“ dodává Darina Noviková.

Jak prodávat a nakupovat na Feedo Bazárku

  • Vykupujeme dětské věci (oblečení, hračky, kojenecké potřeby, knížky, kočárky, kola…)
  • Prodej je zcela bez práce, vyplňte formulář a o nic víc se nemusíte starat
  • Všechnu práci s prodejem obstarají zaměstnankyně bazárku (focení, ocenění, zadání na web)
  • Neprodané věci mohou prodávající maminky věnovat pomocí Nadace Terezy Maxové dětem do azylových domů
  • Výtěžek z prodeje (po odečtení naší provize) zasíláme na účet (možno také věnovat Nadaci Terezy Maxové dětem)
  • Na Feedo Bazárku nakoupíte krásné zboží od českých maminek za dobrou cenu s dárečkem k nákupu
Předchozí článekDalší článek

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *