Nákupní rádce

MAMINKY TESTUJÍ – Scratch Xylofon rybička

Petra pro vás otestovala hudbení rybičku od belgické firmy Scratch. Pod touto značkou lze najít odrážedla, chodítka, houpací koně, hudební nástroje, ale i dětský nábytek jako jsou židle a stoly. Hračky jsou navrhovány v Belgii, na výrobě značka spolupracuje s výrobci v Evropě a Asii.

Feedo_5 (1)

Vzhled, velikost

Xylofon má tři barevně odlišené klávesy (tónový rozsah C, D, E). Součástí balení je jedna palička.

Rozměry udávané výrobcem jsou: šířka 16,5 cm, délka 27,5 cm, tloušťka 2,6 cm.

Tělo xylofonu a palička jsou ze dřeva. Samotné klávesy jsou z kovu. Oproti vyobrazení jsou pod kovovými destičkami vidět bílé kroužky z filcu (podložení destiček).

Plusy

Xylofon je určen pro začínající muzikanty (od 18 měsíců) a tomu je přizpůsoben vzhled i počet kláves.

Design ve tvaru rybičky je nápaditý a vybočuje od provedení klasických xylofonů. Pro začínající malé muzikanty je to krásná záležitost a z mého pohledu jeden z hlavních důvodů, proč po tomto xylofonu sáhnout.

Zpracování je kvalitní, rybička má oblé tvary, žádné ostré hrany a povrch je hladký (určitě nehrozí žádná tříska). Xyloxon se dá snadno uchopit a přenášet, což malí hudebníci jistě ocení. Barvy xylofonu jsou syté, veselé.

Feedo_1 (1) (1)

Mínusy

Na výrobku jsem při testování neshledala žádné vady. Určitým „hendikepem“ může být počet kláves (tři oproti osmi či dvanácti klávesovým xylofonům), ale vzhledem k tomu, že je určen pro ty úplně nejmenší, jsou podle mě tři klávesy dostačující.

Jako ne-muzikant bych u podobných nástrojů ocenila něco jako tištěný zpěvníček s několika melodiemi, které by bylo možné s mrňousem cvičit.

Naše zkušenost

Osmnáctiměsíční syn si z celého xylofonu bezkonkurenčně nejvíc oblíbil samotnou paličku, kterou tvrdošíjně všude nosil s sebou a zkoušel hrát i na jiné, podle něj vhodné, nástroje (dveře, podlahu apod.). Občas bylo těžké mu vysvětlit, že kuličkou na konci paličky se hraje (a ne obráceně, protože mámo – za kuličku se přece palička dobře drží :-))

Celkově jsme si s xylofonem vyhráli opravdu hodně.

Suma sumárum

Tento xylofon bych určitě doporučila pro ty nejmenší – především pro jeho hravý a veselý design. Pro větší děti bych pak zvolila klasický dvanácti klávesový nástroj.

Zaujala vás rybička / xylofon? Mrkněte se na něj ZDE.

Předchozí článekDalší článek

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *