Maminky testují, Nákupní rádce

Maminky testují: Jaký je parní hrnec a mixér AVENT 4v1?

Příkrmy byly popravdě trošku můj strašák. Kdy je dát, co dát, jak krmit, jak je připravit. Nespěchala jsem na ně, díky bezproblémovému kojení jsem ani nemusela. Ale samozřejmě jsem se pomalu připravovala, četla si o nich a zkrátka věděla, že se to blíží.

Chvíli před tím, než bylo Edgarkovi půl roku, jsem pomalu začala. Výhodou bylo, že kamarádka v tu dobu měla o 2 měsíce starší dcerku a zkušenosti s příkrmy už tedy bohaté. Takže jsem se často vyptávala na zkušenosti, i když každé miminko je samozřejmě jiné a rodiče také. Ale pamatuju si, že mi například vyprávěla, jak některou zeleninu jí dcerka papala pouze připravenou doma, takže vařila a vařila. Došla řada i na povídání o parních vařičích a kamarádka říkala, že kdyby neměla tak malou kuchyň, kam už se žádný další pomocník nevejde, určitě by si na příkrmy nějaký pořídila. Naše kuchyň sice také není nějak velká, ale na nějaký čas jsem schovala kuchyňského robota a namísto něho jsme pořídili Philips Avent parní hrnec a mixér 4v1 a ještě mi zbylo místo.


První měsíc příkrmů jsem tedy veškerou zeleninu připravovala pouze doma. Jako první jsem nachystala batátu. Do spodní nádoby jsem podle rysky nalila vodu, zavřela a do hrnce nakrájela na malé kostičky batáty, zavřela těsnící víčko, nasadila a kolečkem navolila délku vaření párou. Po celou dobu svítí ikonka vaření, ale proces je i hezky vidět, takže je poznat, že se zelenina vaří. Po uplynutí doby vaření se ikonka zhasne a ozve se zapípání. Nádobu jsem jen otočila a zmáčkla mixování. Tlačítko mixování je pulsní, takže záleží jen na vás, jak moc pokrm rozmixujete. Začínala jsem s mixování na jemno a nyní už mixuji tak, ať jsou v jídle trochu kousky.

Vařit jeden druh zeleniny byla vlastně tedy hračka, ale říkala jsem si, co přijde, až budu chystat jídlo s více druhy zeleniny a potom i s masem? Ta doba přišla a všechno šlo skvěle. Jakmile vařím příkrm s masem nebo rybou, volím čas vaření na 25 minut oproti vaření 20 minut, kdy vařím samotnou zeleninu. Perfektní opět je, že všechno se vaří v jednom, tedy zelenina, maso/ryba na malé kousky, kapka olivového oleje a je to. Chuťově je všechno naprosto výborné.

Parní hrnec od Philips Avent umí kromě vaření na páře a mixování také jídlo ohřívat nebo dokonce rozmrazit. Na rozmrazení je potřeba počítat s 30 minutami.

Kromě toho, že vařič se po nějaké době užívání lehce obarvil od zeleniny, převážně té oranžové a že čištění je trošku pracnější, kvůli jednotlivým částem po rozebrání, jsem jinak neshledala na tomhle pomocníkovi jiné mínusy. Za mě je to povedený kousek a jsem ráda, že ho máme.

<< Multifunkční vařič Avent 4v1 seženete na Feedo.cz >>

 

Předchozí článekcísařský řezDalší článek

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *