Maminky testují, Nákupní rádce

Látkové plenky Petit Lulu – jaké jsou?

Často od vás dostávám dotazy ohledně látkových plen, které Lola nosí. Píšou mi hlavně právě ty maminky, které mají stejný „problém“ jako my – velké batole pořád nechce chodit na nočník a výběr plen, které by mu stačily třeba na delší procházky, je čím dál těžší.


petitlulu01-MC

Takže mě teď – navíc totiž u příležitosti blížícího se Týdne opravdových plen – napadlo napsat první recenzi na batolecí látkovou plenu, která se mi osvědčila.

Pokud by vás takové recenze zajímaly, udělám z nich celou sérii – vždy se spoustou fotek, jak konkrétní plena vypadá ze všech stran, jak funguje a jaké jsou podle mě její plusy a mínusy.

Sami jsme totiž vyzkoušeli prakticky všechny typy a mnoho různých značek.

petitlulu04-MC

Petit Lulu SIO complete jsem se rozhodla vyzkoušet z toho důvodu, že výrobce u ní uvádí, že je vhodná na denní i noční přebalování i pro velmi učůrané děti :)

Doma ani tak problém nemám, Lolu můžu přebalit častěji, ale když jdeme na delší dobu ven, potřebuju plenu, která toho prostě opravdu hodně vydrží.

Dokud byla zima, nebylo ani možné, abych Lolu někde venku přebalovala, nehledě na to, že už by to ani nebylo tak jednoduché, jako když byla miminko.

Pravděpodobně by mi někam utekla s holým zadkem :)

Vyzkoušeli jsme toho v poslední době opravdu hodně.

Ty pleny, které opravdu vydrželi celou procházku, byly ale často tak velké, že už se to projevovalo na Lolině chůzi.

petitlulu02-MC

Hlavní výhoda systému SIO je právě ta, že je plena velmi štíhlá a dítě nijak neomezuje v pohybu. Což je právě to, co ve mně vzbuzovalo dlouhou dobu nedůvěru co se savosti a výdrže týče, ale opak je pravdou – plena je skutečně vhodná i pro batolata na delší procházku.

Nicméně jako každá jiná plena získává i tato svojí největší savost až po několika vypráních, takže s delší procházkou doporučuji počkat, až se plena pěkně zapere.

Petit Lulu SIO complete patří sice k dražším plenám, nicméně na přebalování není třeba mít sadu celých plen, stačí mít na výměnu savá jádra – PUL svrchňáky se pokaždé prát nemusí.

Svrchňáky navíc můžete zvlášť použít i na jakékoli kalhotkové pleny, ačkoli pak mají oproti jiným svrchňákům malou nevýhodu – nemají samy o sobě vnitřní dvojitá křidélka, která by lépe zabraňovala protečení (Petit Lulu má totiž tato křidélka až na savém jádru), ale dají se použít i tak, třeba na menší kalhotkovky.

Savé jádro má několik části, které se dají všechny rozložit (což velmi usnaďnuje sušení, pokud nemáte sušičku) a zase zpátky secvaknout dohromady pomocí patentků.

Trochu rozpačitá jsem byla z flísových okrajů svrchňáků – sice jsou určitě pro dítě pohodlnější a nikde netlačí, ale flís není vyloženě nepromokavý materiál a tak jsem se bála, že by při delší procházce mohly okraje provlhnout – nikdy se nám to ale zatím nestalo.

Plena má zmenšovací patentky a výrobce uvádí, že je vhodná od 4 do 15 kg.

Osobně se mi ale zdá, že patří spíše k větším plenám (je to téměř jediná plena, u které má Lola ještě secvaknuté zmenšovací patentky) a 4 kilovému miminku musí být podle mého názoru příšerně velká.

Obvod pasu má Lola teď ve dvou letech utažený na maximum, takže do roka by jí byla rozhodně velká – buclatějším dětem ale určitě může sedět i dříve.

petitlulu05-MC

Takže suma sumárum je to v současné chvíli jedna z nejlepších plen, které máme – je štíhlá, tudíž neomezuje v pohybu, skvěle saje, dlouho vydrží (i batoleti) a navíc nikde dítě netlačí ani po delší době.

Jediná její nevýhoda je, že hubenějším dětem bude sedět pravděpodobně až po roce věku, na druhou stranu se do ní ale vejdou i opravdu velká a buclatá batolata :)

Petit Lulu SIO Complete se sloním vzorem máme z eshopu Feedo.cz, kde najdete mimo jiného i velký výběr látkových plen! K plenám Petit Lulu mají teď navíc akci – při nákupu plen nad 499,- látkové ubrousky zdarma jako dárek :)

Kompletní nabídku plenek Petit Lulu nejdete ZDE.

Autorkou tohoto článku je Madame Coquette

madamecoquette

 

Předchozí článekDalší článek

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *