Nákupní rádce

Krokodýl KrokoBloko – hračka, kterou si vaše dítě zamiluje

K´s Kids je známý výrobce dětských hraček specializující se na ty nejmenší – kojence a batolata. Firma pochází z Hongkongu a její hračky sbírají pravidelně nejrůznější ocenění. 

Nemám zuby a nekoušu (vzhled, velikost)

Krokodýl se skládá z několika částí.

Přední a zadní díl (hlava a ocas) jsou rozpojitelné, mezi nimi jsou odnímatelné čtyři barevné kostky. Kostky jsou číslovány (1 až 4), šustí a na každé z nich je nějaký interaktivní nebo zábavný prvek.

Kostka s číslem jedna obsahuje zrcadlo, dvojka má na sobě kapsičku, ve které je na šňůrce malý krokodýl, který při zmáčknutí píská. Třetí kostka má na sobě malé barevné rybičky v otáčecím průhledném oválu a poslední z kostek obsahuje kapsičku na jmenovku s šustící a pískající látkou.

Po stranách hlavy má krokodýl přišité dva obrovské bílé knoflíky, v tlamě na jazyku jako překvapení schovaného motýla. Na ocase je připevněna žlutá kytička a uvnitř ocasu rolnička, takže při zatřesení cinká.

Krokodyl (1)

Rozměry udávané výrobcem jsou: 26,5 × 115 cm, rozměry kostek: 13 × 13 × 13 cm.

Hračka je určena pro děti od šesti měsíců. Krokodýl je balen do plastového vaku na zip, u kterého je návod, jak nejlépe využít jednotlivé části v různém věku dítěte.

Už umím skákat přes krokodýla (naše zkušenost)

Krokodýl se připojil k naší rodině, když bylo synovi deset měsíců.

Návod, který radil, kdy je jaká část pro dítě nejvhodnější, se ztratil dřív, než jsme ho stačili prostudovat, takže jsme tuto „didaktickou část“ neřešili. Nemůžu sice říct, že by se z krokodýla a syna stali nerozluční kamarádi, ale vlastně byl krokodýl při všech jeho zásadních okamžicích. Zažil jeho plazení, lezení po čtyřech, první krůčky i zuřivé běhání. Ze začátku sloužil jako zábrana, poté jako překážka pro procvičování lezení a když už syn chodil, tak si hrál s kostkami (zkoušel disciplíny jako hod kostkou, kop do kostky, přenášení kostky na různé vzdálenosti). Teď krokodýla čeká úkol nejtěžší – naučit syna počítat :-))

Krokodyl_3 (1)

Plusy

Tělo krokodýla je plně využito a skvělé je, že obsahuje svým způsobem několik hraček v jednom.

Zpracování je promyšlené do posledního detailu, ať už se jedná o nozdry krokodýla či jakoby bradavičnatou hlavu. Příjemné je, že jako každý krokodýl se ani tento nebojí vody a lze ho prát na 30° C.

Hračka je prostě opravdu chytře vymyšlena, proto jednoho ani nepřekvapí, že byla oceněna jako „Hračka roku“ 2011 ve své kategorii.

krokodál ks kids

Mínusy

Co tady napsat? Na žádné nedostatky jsem nepřišla, proto tentokrát musí tato část zůstat prázdná, což je vlastně moc dobře.

Vy ještě nemáte krokouše? (Suma sumárum)

Po předchozích řádcích tady asi nikdo ani nic jiného nečeká – za sebe bych krokodýla určitě doporučila. Takže – vy ještě nemáte svého krokouše?:-)

Pokud vás hračka zaujala, najdete ji ZDE.

Za recenzi děkujeme naší ambasadorce Petře Kulhánové :)

Předchozí článekDalší článek

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *