Nákupní rádce

Kreativní hračky – Barevná mozaika Click educ

Když jsem nedávno hledala na Feedo nějakou rozvojovou hračku pro dvouletou dceru, byla jsem nadšená, když jsem narazila na francouzskou značku CLIC educ. V Česku zatím moc známé jméno nemá a přitom je to obrovská škoda.

Firma hračky vyrábí přímo ve Francii, vyznačují se vysokou kvalitou, originálním zpracováním a mají skvělý barevný design. Navíc se specializují právě na edukativní hračky, které mají stimulovat rozvoj jemné motoriky, koordinace, představivosti a dětské fantazie. Přesně něco takového jsem hledala, navíc jsem chtěla něco, co by bylo mobilní a použitelné třeba při cestování autem. Tak jsem si našla naši Mozaiku v kufříku.

Klára byla nadšená už ze samotné krabice, která kufřík schovává. Vybrala jsem mozaiku s motivy princezen, takovou hezky holčičí, přitom poměrně jednoduché obrázky.

Balení obsahuje

  • 1 plastový kufřík, který slouží zároveň jako stojánek, s průhledným rastrem
  • 8 oboustranných obrázků, tedy 16 předloh
  • 48 velkých barevných knoflíků – my jim říkáme „ťuplíky“ (o průměru 32,5 mm) – 8 barev po 6 ks
  • 10 ks barevných samolepek, kterými si dítě může ťuplíky ozvláštnit

predlohy

Co je principem Click educ?

knoflikyPod průhledný rastr se zasune jedna z barevných předloh, celý rastr se nacvakne do plastového kufříku. Na každém z 16 obrázků jsou různobarevné motivy (labuť, obloha, zámek, jednorožec…) – barvy odpovídají barvám ťuplíků. Dítě má k dispozici 48 ťuplíků v celkem 8 barvách, takže od každé barvy 6 ks. Podle předlohy se ťuplíky připevňují – „nacvakávají“ na rastr podle barev. Když kufřík položíte na zem, rastr je v nakloněné poloze, což pomáhá dítěti snadno ťuplíky umísťovat do mozaiky.

Jediná nevýhoda, která mě za cca dva týdny užívání napadá, je, že kufřík mohl být o něco větší, aby se do něj hezky vešly i šablony. To by bylo super hlavně kvůli cestování, všechno by bylo na jednom místě.

Hračka je určená pro děti od 2 let, neobsahuje žádné ostré hrany, je poměrně masivní, ťuplíky jsou velké, dítěti se s nimi krásně manipuluje.tupliky

Otázkou je, nakolik je dvouleté dítě schopné skládat ťuplíky dle barevné předlohy. Klárce to teda zatím nejde. Rozliší sice barvy, ale nechápe, že je má skládat podle obrázků. Nacvakává je tam prostě halabala. K tomu asi dospěje až za několik měsíců, což rozhodně není překážka k tomu, aby si s hračkou dosyta vyhrála. Moc ráda si s ní hraje, třídí knoflíky podle barev, prohlíží si obrázky a umísťuje ťuplíky na rastr dle vlastního uvážení. To je vlastně docela kreativní, ne?

Nabídku hraček CLIC Educ najdete ZDE.

Předchozí článekDalší článek

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *