Krmení, Vývoj, Zdraví

Kozí mléko – poklad pro zdraví dětí

Období prvního roku života je z hlediska vývoje dítěte nesmírně důležité. Den po dni se děťátko vyvíjí, učí se novým věcem, společně s ním se my, rodiče podílíme na rozvoji hrubé a jemné motoriky, s radostí sledujeme, jak postupuje jeho psychický vývoj.

Dítě si buduje silný a zdravý imunitní systém, dozrává trávicí trakt, nervová soustava a další systémy. Dítě udělá během první roku obrovské pokroky. Jeho nároky tomu odpovídají. Proto je třeba zajistit tu nejlepší možnou výživu. V souladu s doporučením WHO je pro novorozence a kojence nejvhodnějším způsobem zajištění jeho nutričních potřeb mateřské mléko. V případě, že plné kojení není z nějakého důvodu možné, je nutné vybrat náhradní výživu.

Přirozené, blíže mateřskému mléku…

Ve světě se stále více hovoří o zdraví dětí v souvislosti s kozím mlékem. Je vhodné v každém věku. Nejvíc prospěšné může být pro ty nejmenší. Jak je to možné? Kozí mléko se svým složením velmi podobá mateřskému mléku. Je až úžasné, jak jsou si tato dvě mléka podobná!

Lehká stravitelnost = vynikající snášenlivost

Kozí mléko, podobně jako mléko mateřské, je lehce stravitelné. Přítomný kasein (bílkovina) v kozím mléce je velmi snadno využitelný, tráví se z celých 96 %, což se velmi blíží stravitelnosti mateřského mléka (100 %), ve srovnání s 76 – 90 % kaseinu mléka kravského. Podobně lehce je pro trávicí trakt stravitelný kozí tuk, v podobě přirozených mikročástic (tzv. globulí). Z hlediska výživy se tuk kozího mléka považuje za jeden z nejvýhodnějších tuků vůbec! Ruku v ruce se snadnou stravitelností jde také lepší snášenlivost. To je dáno odlišným zastoupením a poměrem bílkovin oproti běžně používanému kravskému mléku. Zejména je významný nízký obsah alfa S1 kaseinu (hlavní alergen kravského mléka). Proto může být kozí mléko méně alergizující.

Trávicí trakt a zácpa  

Trávicí trakt malých dětí je velmi citlivý. Kozí mléko v podobě speciální kojenecké formule Naše mléko® plně respektuje postupný vývoj trávicího traktu. Dětmi je velmi dobře tolerováno, plně je uzpůsobeno věku a specifickým potřebám kojenců, batolat a starších dětí. Poskytuje látky potřebné pro správný růst a vývoj v lehce vstřebatelné formě, nezatěžuje trávicí trakt. U dětí, které trpí problémy se zácpou, nadýmáním a bolestmi bříška kozí mléko změkčuje stolici a tím přispívá ke snadnějšímu vyprazdňování. Navíc přirozeně obsahuje látky nezbytné pro budování imunitního systému trávicího traktu (tzv. slizniční bariéru).

Mozek a imunitní systém

Kozí mléko je přirozeným zdrojem vitamínů, minerálů, nukleotidů a nenasycených mastných kyselin, látek nezbytných pro správnou funkci mozku, nervů, oční sítnice a imunitního systému.

Kozí kaše®

Veškeré benefity kozího mléka naleznete v kojenecké a batolecí výživě Naše mléko® a nejen v něm! Maminky velmi ocení Kozí kaše®, které jsou ideálními prvními mléčnými příkrmy. Zavedení Kozích kaší do jídelníčku ve formě chutných a výživných snídaní nebo např. sytivých večeří, může vhodně podpořit zdárný růst a vývoj dětí, a to již od ukončeného 4. měsíce! Zvolit můžete Kozí kaše® přirozeně bezlepkové. Připravíte je snadno a rychle, můžete doplnit zeleninou, ovocem u starších dětí také chia, slunečnicovými nebo lněnými semínky. Fantazii se meze nekladou, a tak jednoduše připravíte skvělé party poháry na dětské oslavy! Výrobky z kozího mléka tak vhodně doplní zdravé stravování již od útlého dětství a vy si skvělé produkty Naše mléko®  i Kozí kaše®  můžete zakoupit na Feedo.cz.

Předchozí článekDalší článek

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *