++ займ онлайн займы на карту е заем отзывы
Maminky testují, Nákupní rádce

Koloběžky Micro – proč jsou tak unikátní?

Vynálezcem koloběžek Micro je jistý Wim Ouboter, kterému se nechtělo do baru tahat kolo ani auto a na to, aby šel pěšky, to měl příliš daleko. Řešením mělo být něco lehkého a snadno složitelného. A tak spatřila světlo světa koloběžka Micro. Miliony Micro koloběžek, ale bohužel i jejich kopií, jsou prodávány po celém světě.

Firma byla založena v roce 1996 a sídlí v malé vesničce u jezera Küsnacht v Zurichu ve Švýcarsku. Tam se také zpracovávají všechny objednávky pro zákazníky do 52 zemí světa, včetně Čech a Slovenska. Všechny modely jsou vyvíjené a testované konstruktéry ve Švýcarsku a Německu.

Výrobci opravdu mysleli na všechno – praktičnost i bezpečnost. Ke koloběžkám tak seženete i různé příslušenství, jako jsou přilby, držáky na lahvičky, nebo tašky na milované plyšáky.

My máme doma dva modely – Micro mini2go a Maxi Micro T-bar. O nich se právě můžete dozvědět více.

Micro mini2go

Kolobezka 1

Tato verze se používá od 1 roku jako odrážedlo a později (což u nás bude co nevidět) se používá jako klasická koloběžka s nastavitelnou výškou řidítek. Na koloběžce najdete odnímatelný sedák, pod kterým je umístěný úložný prostor, kde aktuálně nosíme flašku s vodou a vše, co Dorotka potřebuje mít s sebou.

Velmi mě zaujalo, že v roce 2012 byla tato kombinace na veletrhu hraček oceněna jako „Nejlepší hračka pro batolata“.

V čem je jiná než ostatní, je způsob zatáčení, který funguje na principu jemného naklápění ze strany na stranu – něco podobného jako při lyžování. Je třeba si na to trochu zvyknout, hlavně u dětí, mívají totiž tendence zatáčet pomocí řidítek. Dorotka to už pochopila, u Grétky na tom ještě pracujeme.

Koloběžka má vpředu dvě kolečka, což zabezpečuje větší stabilitu. Vzadu se nachází brzda, tu zatím nevyužíváme.

Za výhodu považuji i její váhu. Stále s sebou nosíme kočárek a když se Grétka unaví, dám ji do spodního koše a jdeme dále.

Základní parametry:

  • Nosnost sedátka – max 20 kg
  • Nosnost trojkolky – max 20 kg
  • Věk – od 1 do 5 let

Koloběžku seženete v modré (KLIK) a růžové (KLIK) barvě. 

Maxi Micro T-bar

Kolobezka 2

Stejně jako u předešlého modelu je výjimečný mechanismus, který nakloněním a přenesením váhy zatáčí. Vpředu má koloběžka 2 kolečka, což zajišťuje větší stabilitu. Řidítka jsou nastavitelná podle výšky děťátka, my zatím používáme tu nejnižší variantu. Na zadním kolečku se nachází brzda, což k mému překvapení Dorotka velmi rychle pochopila a často ji využívá.

Základní parametry:

  • Hmotnost – 2,7 kg
  • Nosnost – maximálně 50 kg
  • Věk – od 5 do 12 let

Koloběžku můžete zakoupit v bílé, růžové, zelené, fialové a černé barvě. 

Závěr

Obě koloběžky jsou na pocit velmi měkké, za to může kvalitní odpružení. Při jízdě je to opravdu cítit. U nás v parku nejezdí jen po rovné cestě, ale i po dlažebních kostkách a po parkovišti. Koloběžka tyto terény zvládá skvěle.

Od té doby, co máme tyto koloběžky nám ostatní odrážedla zapadají pod vrstou prachu :-)

Za recenzi děkujeme Míše z mama-blogu Dorota & Greta.

Předchozí článekDalší článek

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *