Miminko, Novorozenec

Kolik oblečení pro miminko opravdu potřebujete?

Když čekáte svoje první miminko, rozplýváte se nad každým kouskem oblečení a máte potřebu ho hned koupit. Měly jste to stejně? Otázkou zůstává, kolik toho miminko opravdu potřebuje, abychom toho neměli doma málo, nebo naopak zbytečně moc.

Jonáškovi budou dva měsíce, takže můžu zpětně posoudit, kolik jsme toho potřebovali a jestli jsme využili opravdu vše. Když jsem byla těhotná, všichni mi říkali, ať hlavně nenakupuju velikost 56, že to bude mít maximálně na cestu z porodnice a pár dní potom doma. Opak byl ale pravdou, tuto velikost nosí Jony ještě teď. Takže s velikostmi bych se řídila tím, jak velcí byli rodiče, když se narodili, a také průběžným váhovým odhadem miminka na gynekologických prohlídkách.

A teď jak to je s množstvím oblečení? Podle mě rozhodují dva faktory. První je ten, jestli máte sušičku, a druhý, jestli máte miminko, které často blinká. Druhý faktor dopředu nezjistíte, takže bych se řídila prvním. My sušičku pořídili s příchodem miminka a „blinkací“ miminko máme taky, což znamená, že někdy vystřídáme i čtyři bodyčka za den.

Když to vezmu na kusy, ve velikosti 56 máme 10–14 body s tím, že některé nosíme pořád dokola a jiná zůstávají vzadu ve skříni a přichází na ně čas, když už není na výběr. A která jsou ta nejoblíbenější? Ta, která mají patentky po tělíčku a nemusí se převlékat přes hlavu.  To je totiž potom velký rachot!

Náš tip – mrkněte na praktické a hlavně krásné zavinovací body Pinokio >>

Od čeho už potřebujete míň kousků, jsou různé tepláčky, capáčky atd., protože si je miminko tak snadno nezamaže jako právě bodyčka. Takže bych řekla, že jich stačí polovina.

A poslední jsou pyžamka. Je to jeden z mých nejoblíbenějších kousků. Máme tři a ty neustále točíme. Co je u pyžamek důležité, aby šla v noci snadno svlékat a oblékat. Takže nejlepší jsou na zip nebo na nějaké větší patentky.

Jestli čekáte na příchod vašeho miminka, tak vám držím palce a rozhodně se netrapte s množstvím oblečení. Já si řekla, že když budeme mít málo, vždycky můžu objednat chybějící věci přes internet, třeba na mém oblíbeném Feedo a druhý den je budu mít doma.

Mějte se krásně!

L.

Předchozí článekDalší článek
Lenka S.
Mladá maminka malého Jonáška píšící blog The Salad by Leni. Fanynka módy, kosmetiky, zdravého životního stylu a sportu.

1 komentář

  1. Téma je rozebrané asi tak, jak ho jiné maminky rozebírají pod instagramovým příspěvkem. Tedy článek je absolutně nezajímavý. Nicméně po dlouhé době Lence tleskám za text bez hrubek.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *