Cestování, Lifestyle, Moderní rodič

Kam na jaře vyrazit s dětmi? Tipy na výlety i zábavu

Užijte si poslední chladné dny i ty první, kdy sluníčko svými paprsky prohřívá zem. A když to na venkovní odpočinek nebude? Vydejte se na výlety. Připravili jsme si pro vás tipy, jak se zabavíte s dětmi, a to až do května! 

Březen

 15. 3.
Všechno pro rodiče

Nejnovější hračky, kosmetiku, oblečení i potřeby pro děti vám představí na brněnském veletrhu Prodítě. Jde o největší prezentaci tohoto zboží v Česku, kterou navíc doprovází zajímavý program pro děti i jejich rodiče, takže se nebojte, že by šlo jen o nakupování. Budete se i bavit.
Více informací naleznete na: veletrh Prodítě

 17. 3.
Hody, hody

Nenechte si ujít zahájení pražských velikonočních trhů. Projděte si stánky s tematickým zbožím i dobrotami na náměstí Republiky, Staroměstském nebo Václavském náměstí. Trhy potrvají do Bílé neděle (8. dubna).

 18. 3.
Na nože

Zabruslete si přímo pod pražskou Žižkovskou věží. Ice Park Tower Praha je připraven i s dobrotami z přilehlé restaurace Miminoo nebo třeba svařákem a bombardinem. K dispozici je i půjčovna bruslí. Skvělá zábava pro malé i velké zaručena!
Více informací naleznete na: www.towerpark.cz

 25. 3.
Do ledového království

Chrám plný ledových soch můžete obdivovat u horní stanice lanovky na Pláň ve Špindlerově Mlýně až do konce března. Sochy pocházejí z dílny řady evropských sochařů a díky filmovému tématu si je zamilují i milovníci kin a televize. Vstupné je zdarma, otevřeno je denně od 11 do 15.30.
Více informací naleznete na: www.skiareal.cz

 31. 3.
Pro malé prince(zny)

Jedinečnou výstavu 1 200 panenek Barbie a ještě mnohem víc angličáků a dalších autíček si zamilují všechny děti. V pražské galerii DollsLand si navíc mohou i pohrát, v dětském koutku na ně čeká plno a plno hraček.
Více informací naleznete na: www.dollsland.eu

Duben

 7. 4.
Jede vláček

Milovníci vlaků, nasedat, přijeďte sem! Úžasný svět Království železnic se stovkami metrů kolejí, desítkami modelů vlaků i aut, významnými stavbami a místy České republiky na vás čeká. Součástí expozice je i obří model Prahy. Na více než třech tisících metrech čtverečních zábavy uvidíte i originální modely Lego®.
Více informací naleznete na: www.kralovstvi-zeleznic.cz

 10.4.
Tell a fairy tale  / Povídám, povídám pohádku

Pokud se vaše dítě učí anglicky, vezměte ho do pražské knihovny do pobočky Korunní. Předčítání anglických knížek probíhá v rámci projektu Storybridge a hodí se i pro začátečníky. V této pobočce také každý čtvrtek probíhá společné čtení a pohádkové tvoření s názvem Pohádky z oslíkovy přihrádky a programy pro ty nejmenší probíhají na všech pražských pobočkách, takže si každý jistě najde to své.
Více o programech pro rodiče a děti na pobočkách Městské knihovny v Praze: ZDE

 15.4.
Končí Matějská

Ještě jste letos neměli cukrovou vatu, nejezdili na autíčkách a nebáli se ve strašidelném hradě? Musíte to napravit. Nejlepší holandské atrakce už možná odjely, ale na pražském Výstavišti je pořád živo.
Více informací naleznete na: www.matejskapout.cz

 17. 4.
Lalala tralala

Nejúspěšnější písničková divadelní show pro nejmenší. Oblíbený skřítek Fíha se svými kamarády vás provede všemi ročními obdobími, zazpívají vám společně nejznámější písničky a zatancuje si s vámi na chytlavé melodie, které vznikly v průběhu posledních 5 let. Tentokrát se koncertuje ve Zlíně.
Více informací naleznete na: www.fihatralala.sk

 21. 4.
Čáry, máry, fuk

Vydejte se na velkou kouzelnickou cestu kolem světa. Startuje se v Divadle kouzel v Líbeznici u Prahy. Poletíte letadlem a v každé zemi, kde přistanete, vás čekají originální kouzla typická pro daný kraj. Kouzelník Pavel Kožíšek si na pomoc na jeviště pozve i samotné děti a nějaké ty čáry je také naučí.
Více informací naleznete na: www.divadlokouzel.cz.

 22. 4.
Jojojo, nenene

Populární zpívající dvojice Štístko a Poupěnka přicházejí se svým první divadelním představením, tentokrát do brněnského kina Scala. I ty nejmenší si se během show naučí plno nového a mohou si s oblíbenými zpěváky i zatancovat. Třeba na největší hity Jojojo, nenene, Vlk a kůzlátka, Umíme cokoliv nebo Stonožka Ponožka.

 29. 4.
Příroda poučná

Naučná stezka okolo Kozího hrádku láká k procházce během prvních slunečních dní. Na 850 metrů dlouhé trase najdete deset informačních panelů věnované historii i současnosti místa i dílu Mistra Jana Husa, který tu nalezl útočiště. Nebojte se, že by procházka nebavila i ty nejmenší, pod panely jsou pro ně nachystané interaktivní prvky.
Více informací naleznete na:: www.kozihradek.zde.cz

Květen

 5. 5.
Zlobr tančí

Světoznámý muzikál konečně zavítá i do Česka. Shrek bude zpívat, tančit, bojovat za svou bažinu i za Fionu. A k tomu bude hrát hudba doplněná vtipnými texty z pera Davida Lindsay-Abaire. Nenechte si ujít velkou a báječně veselou podívanou v liberecké Home Credit Areně.
Více informací naleznete na: www.sportparkliberec.cz

 5. 5.
Během ku zdraví

Celodenní zábavný program pro rodiny s dětmi bude součástí pražského maratonského víkendu. V sobotu před hlavním závodem se ve Stromovce u Výstaviště Holešovice mohou proběhnout malí i velcí v rámci DM rodinného běhu.
Více informací naleznete na: www.runczech.cz

 11. 5.
Na stromy!

Interaktivní venkovní expozice O stromech a o lese v Národním zemědělském muzeu nabízí možnost seznámit se s různými druhy stromů a dřevin. Výstava je součástí projektu „Co pamatuje strom a lidé zapomněli“.
Více informací naleznete na: www.nzm.cz

 12. 5.
Barevný svět

Fenomenální barevná show, to je Barvám neutečeš! Zažijte nejbarevnější běh svého života. Den, kdy se stanete součástí akce plné barev, skvělé nálady, rodinné pohody a nezapomenutelných zážitků se koná v areálu psychiatrické nemocnice v Praze Bohnicích.
 Více informací naleznete na: www.barvamneuteces.cz

Ať už vyrazíte kamkoli, doufáme, že si to společně pěkně užijete. Pokud víte o zajímavé akci, nebo máte zajímavý tip, kam s těmi nejmenšími vyrazit, určitě nám dejte vědět do komentářů! Těšíme se.

 

Předchozí článekDalší článek

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *