Lifestyle, Moderní rodič

Kalendář akcí – Kam s dětmi v březnu?

Matějská pouť, plno pohádek, hledání pokladů či divadlo s oblíbenými hrdiny – na nudu vám nezbyde čas :-) 

1. března

Na jaře nesmíte vynechat tradiční, letos už 54. Matějskou pouť na pražském Výstavišti! Děti se pobaví na horské dráze, centrifuze, ve strašidelném zámku, domě smíchu, u střelnic, na kolotočích nebo lochnesce. Atrakce jsou připraveny i pro ty nejmenší.

https://www.matejskapout.cz/

2. března

Pohádka pro děti i dospělé Bratři Lví srdce rozkrývá dětsky přístupným způsobem náročná témata, ale také ukazuje, co je v životě důležité a proti čemu bojovat.

http://www.divadlopolarka.cz/

3. března

Nejen děti okouzlí animovaný snímek Balerína, který vypráví příběh holčičky Félicie, které se s pomocí kamaráda Victora podaří uprchnout ze sirotčince a vydá se na dlouhou cestu do Paříže za svým snem.

http://www.ifp.cz/ballerina

6. března

Objevujou vaši potomci rádi poklady? Ať prozkoumají ten Svatovítský. V kapli sv. Kříže na II. nádvoří Pražského hradu na vás čeká 139 vzácných exponátů, tedy výběr z celého pokladu.

https://www.hrad.cz

10. března

Nenechte si ujít představení s písničkami na motivy kultovního maďarského animovaného seriálu Smolíkovi! Proslulou maďarskou rodinku můžete poprvé vidět v divadle Studia Dva.

http://www.studiodva.cz/

13. března

Loutky ve stylových kostýmech jsou oslavou Mozartovy doby a prostředí osmnáctého století. Užijte si s celou rodinou operu Don Giovanni v původním italském jazyce!

http://www.ticketpro.cz/

15. března

Je nebojácný, chytrý a vynalézavý! Ferda Mravenec – práce všeho druhu! Vydejte se s dětmi do divadla Hybernie na muzikál plný hudby, tance a vizuálních efektů.

http://www.hybernia.eu/

17. března

Procházku noční Plzní můžete zažít v každé roční době, ale atmosféru festivalu světla pouze jednou za rok. Tentokrát videomapingem a světelnými instalacemi ožijí budovy v centru města a nedaleké čtvrti Roudná.

https://www.plzen.eu

19. března

Zvířátka a loupežníci aneb o Jankovi a jeho zvířátkách je veselá pohádka bratří Grimmů plná písniček. Získala už mnoho mezinárodních ocenění a teď k vám zavítala do ostravského Domu kultury.

http://www.dkmoas.cz/

20. března

Výstava v Nové budově Národního muzea láká na velkou Retrohernu. Děti si vyzkoušejí nejrůznější rodinné aktivity minulosti a rodiče určitě potěší sbírka retro hraček. Končí až na konci dubna.

http://www.nm.cz/

 

26. března

Oblíbený Michal Nesvadba zahraje ve velkém sále Městské knihovny Praha. Tentokrát rozvine hru s barevnými samolepící páskami, ze kterých vyrábí jednoduché i realistické předměty. Nebo jídlo – však jde o program Michal k snídani.

http://www.ticketpro.cz

Kam se v březnu vydáte vy? Máte tip na další zajímavé akce? Napište je do komentářů!

Předchozí článekDalší článek

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *