Nezařazené

Jak zjistíte, že jste připravený být otcem?

Cítíte se být připraven na tuto vzrušující cestu plnou odpovědnosti, ale i zábavy? Pokud se občas sami chováte jako dítě, asi to není nejlepší znamení. Ale nic ještě nemusí být ztraceno. Jak zjistit, zda se na roli otce už skutečně hodíte? Jednoduchý návod vám asi nikdo neposkytne.

Existuje správný věk? Řekněme, že jste se ženou, kterou milujete a myslíte to s ní vážně. Je to dobrý začátek. Co kromě toho ještě zvážit? Věk je také důležitý. Časy se mění, takže dnes věkové rozhraní od 25 do 35 se jeví jako ideální. Čísla kolem této množiny jsou stále také v pohodě.

Kde jste vy a vaše partnerka? Hrát ve prospěch i neprospěch může mnoho faktorů. Pamatujte však že to, na čem nejvíce záleží je láska. Dokončená škola, vhodné zaměstnání, nějaké to zázemí. Pokud se oba cítíte dostatečně připraveni, není důvod rozhodnutí odkládat.

57448176

Stanovit si priority. Předtím, než se vrhnete do závazku být zodpovědný za život další bytosti, ujistěte se, že víte, jaké jsou vaše očekávání od života. Pokud chcete být úspěšný po profesionální stránce, zajistíte si nejprve jistou finanční stabilitu. Když už zároveň máte silný, prosperující vztah i s milující partnerkou, rozhodnutí založit rodinu přijde spontánněji.

Začínáte být naměkko z dětí kolem. Postupně si všímáte těch malých stvoření a při jejich pozorování se vám pokaždé vytvoří úsměv na tváři. Přestává vám vadit jejich pláč a fňukání. Těšíte se na čas strávený s dítětem vašeho nejlepšího kamaráda. Ze začátku se tomu snažíte silou bránit, dokud dětskému kouzlu zcela nepodlehnete.

Vaše finanční plány zahrnují výdaje na potenciální rodinu. Z nevysvětlitelného důvodu se z vás stal praktický člověk. Koupili jste si SUV místo sportovního vozu, o kterém jste snili jako teenager. Přemýšlíte o pozemku na kraji města místo dvoupokojového podnájmu s nejlepšími restauracemi a bary v okolí. Přestali jste přemýšlet výlučně nad tím, co si za své peníze můžete koupit vy sám. Přemýšlíte, že byste je mohli utratit i na něco opravdu hodnotného.

Chcete pokračovat v rodinné tradici. Přemýšlíte nad tím, jak je super, mít potomky, kteří budou nosit vaše jméno. Jste si jisti, že pokud byste případnou radostnou novinu oznámili svým rodičům, byli by štěstím bez sebe. Radovali by se určitě i sourozenci a další rodinní příslušníci. Pro většinu rodiny je přece nový přírůstek obrovskou potěchou. Tedy, dokud se z něj nestane nevychovaný teenager. Ale do té doby ještě času dost.

Předchozí článekDalší článek