Hygiena miminka, Miminko

Jak správně přebalit a opláchnout miminko?

Přebalování miminka se může novopečeným maminkám (ale i tatínkům) zdát poměrně složité. Brzy ale zjistíte, že na tom nic není. Stačí dodržovat pár základních kroků, které si dnes ukážeme. 

Jak na to? 

  • Miminko si položíte na přebalovací stůl nebo podložku.
  • Opatrně sundejte oblečení, bodýčko vytáhněte až nahoru, aby se neznečistilo a rozlepte plenku. Vše dělejte hezky v klidu a snažte se si tento čas užívat. Rychlé pohyby by mohly miminko polekat.
  • Zadeček můžete otřít vlhčenými ubrousky, domácími ubrousky s olejíčkem nebo ho omýt vlažnou vodou.
  • Pokud budete miminko omývat, nemusíte používat mýdlo, stačí čistá voda. Ve videu výše se dozvíte, jak ho správně držet. V případě, že dáte přednost vlhčeným ubrouskům, rovnou si můžete novou plenku dát přímo pod miminko.
  • Miminko tedy pečlivě otřete. Nejprve vpředu a pak zadeček. Obzvlášť u holčiček nezapomeňte otírat vždy směrem od bříška dolů, nikdy ne naopak.
  • Při otírání zadečku můžete děťátko zvednout za nožičky, nebo ho pootočit na bok – sami uvidíte, co vám bude více vyhovovat.
  • Na čistý zadeček dále naneste krém proti opruzeninám. Pak už jen dáte novou plenku a je hotovo – vaše miminko je spokojené a v suchu. :-)
Předchozí článekDalší článekbataty recepty

2 komentářů

  1. zvedání i pokládání miminka by mělo probíhat přes nabalení, nikoli jak dělá paní na videu. Přetěžuje tak miminku záda/páteř, neposiluje břišní svaly. Viz knihy a vide Evy Kiedroňové. Sama jsem první dítě pokládala jako paní na videu, bohužel to do budoucna ovlivňuje vývoj dítěte (slabé briřní svaly -> sed do „w“ -> vppadlé kotníky -> ploché nohy….v dospělosti bolest zad). zaměřila bych se tedy na komplexní péči o dítě, nejen jak přebali a oplouchnout zadeček, ale i na manipulaci s ním!!!! děkuji

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *