Kreativní tvoření, Lifestyle, Moderní rodič

Jak si zkrátit dlouhé chvíle doma

Ať už jste se rozhodli užít si domácí pohody či vás skolil nějaký bacil, možná vám vrtá hlavou, co s tím množstvím volného času. Dali jsme u nás hlavy dohromady a přinášíme vám několik tipů na trávení volného času jak pro děti, tak pro dospělé. 

Co dělat s dětmi?

Každý rodič si určitě někdy zažil okamžik, kdy se jeho dítě nudí. A asi se shodneme, že to je jedna z nejhorších věcí, která se může stát. Prcek je otrávený, zlobí a my jako rodiče marně přemýšlíme, čím ho zabavit. Možností je ale docela dost. Tak například:

Stolní a deskové hry

Mnoho z nás na stolních hrách vyrostlo a rádi na to vzpomínáme. Pro nejmenší se hodí třeba domino. To si můžete případně sami snadno vyrobit, stačí jen papír a pastelky. Máte-li už dítko větší, můžete se vrhnout na Člověče, nezlob se či Monopoly.

Společné čtení

Děti milují příběhy, mají neuvěřitelnou fantazii a představivost. Vezměte do ruky knížku a přečtěte si společně nějakou pohádku. Že jste četli nahlas naposledy ve škole? To vůbec nevadí, váš drobek určitě nebude nějaké to zadrhnutí řešit.

Barvičky a zase barvičky

Zlepšení jemné motoriky i procvičování poznávání barev. Omalovánky (a malování obecně) jsou vděčné a děti je mají rády. Tady si můžete stáhnout roztomilé omalovánky se zvířátky.

Čas na povídání

„A maminko, Ty jsi taky byla někdy malá?“ Ta drobotina je nekonečná studnice zvídavých otázek. Chápeme, že ne vždy je nálada odpovídat už poněkolikáté na otázku „A proč je tráva zelená?“, ale povídání s dětmi přinese mnoho hezkého oběma stranám. Můžete společně zavzpomínat na zážitky nebo dětem povyprávět o svém vlastním dětství. 

Vyrábění z papíru

Tady se můžete znovu vrátit do dětských let při skládání čepičky, lodičky nebo parníčku. Mnoho zajímavých věcí vytvoříte třeba i z obyčejných ruliček od toaletního papíru.      

Pro dospělé

Děti ještě nemáte nebo jsou zrovna ve školce? Poradíme vám, jak si alespoň trošku ukrátit ten dlouhý čas:

Filmy, seriály

Jak je to dávno, co jste naposledy viděli Chandlera s Joeym a jejich kuřetem a kachnou? Nebo se už nějakou dobu plánujete podívat na Zaklínače? No a nových filmů je taky hromada. Stačí si zapnout Netflix, HBO Go či Showtime, uvařit si čaj a můžete si doplnit své filmové vzdělání.

Ponořte se do příběhu

Kniha od Ježíška s krásným věnováním je úhledně vystavená v knihovně. Co ji otevřít? Pokud nejste příznivci papírových knih, na internetu najdete velké množství jak knih elektronických, tak knih k poslechu. Vyberte si své oblíbené dílo, zavřete oči a zaposlouchejte se do napínavého děje.

Generální úklid

Ne, neženeme vás do mytí oken, ale věříme, že i vy máte doma tu zásuvku, kterou „jednou protřídíte“ a skříň s věcmi, které „jednou odnesete do sklepa“. Delší pobyt doma vybízí právě i k podobnému třídění a rovnání a případně zbavování se věcí. 

Vytvořte něco dobrého na zub

Využít čas můžete také vařením či pečením. Uvařte si vývar, uvařte ho klidně i více. Když ho dáte zamrazit, uvidíte, že se vám bude hodit ve chvílích, kdy se vám opravdu do vaření nebude chtít. A pečení? Do toho můžete zapojit i děti a společně vytvořit nějaký nový moučník či sušenky s nezvyklou přísadou. 

Předchozí článekDalší článek

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *