Lifestyle, Moderní rodič

Fotr pro Feedo – předporodní kroužek, 1. část

V životě běžného muže je jen několik momentů, které dotyčného muže poznamenají a poskytnou prostor pro spoustu sebeurčujících myšlenek. Jednou z nich je návštěva ženského předporodního kurzu.

Hned v úvodu je třeba napsat, že se jedná o partnerskou návštěvu ženského předporodního kurzu, nikoliv o sólovou akci, tedy že tam muž zavítá sám jen tak z nudy. Na ženský předporodní kurz vás dotáhne hormony zmítaná a často dočasně šílená těhotná partnerka. Je to více méně nedobrovolná návštěva v rámci zachování příjemné domácí atmosféry. Pokud by někoho napadlo zajít se jen tak sám podívat na předporodní kurz, patrně by do tamní party nezapadnul a byl by záhy odhalen coby deviant.

Sice bych neměl házet všechny předporodní kroužky do jednoho pytle, jelikož jsem absolvoval jenom jeden, ale s chutí to udělám.

balicek do porodnice

Ještě než jsem kroužek s Natašou navštívil, měl jsem o tomto velmi zkreslené představy (získané z povětšinou amerických romantických filmů, na které jsem byl hlavně v prvním a druhém trimestru nucen koukat a předstírat zájem). Myslel jsem si, že jsou více interaktivní, že se s partnerkou budeme navzájem učit důvěře, že se budeme učit dýchat a že poznám a pochopím krásu ženského těla.

Nic z toho se nedělo a já krásu ženského těla poznal a pochopil až u porodu. Nicméně zpět ke kurzu. Náš kurz (a v duchu toho, že jsem všechny hodil do jednoho pytle, tak i všechny ostatní kurzy) měly dvě kola. První kolo byl porodní kurz a druhé kolo byl laktační kurz. Už oba ty názvy slibují zážitek na úrovni fundované politické diskuse na ožehavé téma zahraničního rýžového průmyslu.

Jak probíhala jednotlivá kola se dozvíte za týden :) Máte i vy zkušenosti s předporodními kroužky? 

Předchozí článekDalší článek

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *