Lifestyle, Moderní rodič

Co s sebou do letadla, když cestujete s dítětem?

I my, dospěláci, míváme bolesti v uších, jak to potom musí snášet malé děti? Zásadní je tedy modlit se za nulovou turbulenci. Zároveň ale připravte svého prcka, sebe i spolusedící na nejhorší.

Zalehlá ouška

S krizí při vzletu a přistávání dětem pomáhá sání a polykání. Zařiďte se podle toho, jak je váš mrňous velký. Pokud ještě kojíte, je to výborný způsob, jak pomoci vašemu miminku překonat tyto krušné chvíle.
Ideální je mít sedadlo u okna. Dopřejete si tak více soukromí. Plánujete přestat kojit nějaký čas před dovolenou? Počkejte s tím ještě chvíli. Oceníte to.

Pokud nekojíte, přibalte si extra zásobu mléčné výživy. Abyste udrželi mléko ve správné teplotě i delší dobu během letu, zabalit si jej můžete do praktického termoobalu. 

Lžičku nepotřebujete!3c9c8447a8430c427a62341b95c9c5ae

Pokud je již váš mrňous starší než rok a stal se průkopníkem v ovocných kaších, vezměte mu na palubu několik šikovných ovocných pyré v kapsičkách.
Starší děti i batolata dokáží jejich chutní vnitřek vysát přímo z tuby. Zkrátíte a usnadníte jim tak nepříjemný čas vzletu a přistávání. Plastové a snadno uzavíratelné pytlíky můžete bezstarostně hodit zpět do batůžku.

Více pamlsků než hraček

Výjimečně, ale ano. Děti ocení, pokud dáte tentokrát přednost sušenkám před puzzle. Bude to pro ně větší zábava. Takže hračky, ano, ale s mírou. A pamlsků bez míry.

Extra jídlo – „co kdyby“

To, co je zvykem podávat dětem na palubě v jedné zemi, nemusí být zvykem v jiné. A tak se může stát, že letuška donese vašemu, ani ne ročnímu, drobečkovi dětskou porci bramborového salátu, tiramisu, gumových medvídků a čokoládové mléko. Zda by mu to chutnalo je jedna věc, jestli ho tím vůbec chcete zatěžovat, věc druhá. Proto s sebou vezměte několik různorodých a hlavně známých, vyzkoušených a oblíbených pamlsků a dobrot navíc. Všem vám to může zajistit hladký průběh letu.

Aby se dudlík vyhnul podlaze

Co se týče letadlových podlah, 3-sekundové pravidlo by mělo jít v tomto případě stranou. Víme, že vaše reflexní schopnosti a schopnosti postřehu se za poslední období zajisté zdokonalili. I tak však doporučujeme nepřeceňovat své síly a přibalit si řetízek na dudlík. Předpokládáme, že většina leteckých společností netepuje koberce v letadle pravidelně. No a umíte si spolu s námi představit, kolik obutých lidí se po něm denně projde.

Zlatá rada na závěr

Pokud je vaše děťátko od přírody nadmíru živé a hlučné, občas rádo vyskakuje ze sedadla napravo, nalevo a vyžívá se v kopání do sedadla před vámi, dopřejte svým spolusedícím drink na váš účet. Prolomí to případné ledy.

Předchozí článekDalší článek

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *