Nákupní rádce

Recenze – Bright Starts Deka na hraní 

Hrací deka jistě nepatří mezi naprosto nezbytné vybavení pro miminko. Pro hraní na zemi se dá použít v podstatě jakákoliv deka. Funkci tepelné izolace, zajištění poloměkkého podkladu a hygieny určitě splní stejně dobře. Ovšem podložky určené přímo k těmto účelům, jsou navíc často vybaveny řadou originálních herních prvků a patří k designově nejhezčím výrobkům pro děti vůbec. Velmi jsem proto uvítala možnost otestovat hrací podložku od firmy Bright Starts. Tato podložka patří se svými rozměry 51 x 71 cm spíše k těm menším a je určena pro hraní na bříšku na podlaze.

Mrkněte se na video recenzi, případně pokračujte ve čtení:

 

Ačkoliv je to výrobek 0+, využijete ji spíše od druhého či třetího měsíce života, kdy dítě je již na delší pobyt na bříšku zvyklé. Je vyrobena ze 100% polyesteru. Svrchní strana je z hladkého materiálu se vzorem zvířátek v zářivých barvách, spodní je jednobarevná z netkané textilie. Podložka není příliš silná, takže se do ní dítě neboří. To je pro udržení stability na bříšku dobré. Podložka tím pádem ale nemusí být dostatečně pohodlná na tvrdém povrchu. Řekla bych, že ideální podklad pod ni je koberec nebo plovoucí podlaha. Sama jsem si na ni na plovoucí podlaze lehla a byla jsem překvapena, že teplotní komfort byl výborný a ani nic netlačilo. Při použití na dlažbě bych ale asi pod ni dala na čtvrtiny složenou deku, jak pro zvýšení měkkosti, tak kvůli teplu

Výrobce nedoporučuje použití podložky v postýlce nebo v dětské ohrádce, ale pokud je dítě pod dozorem nevidím ani v tom žádnou překážku. Náš tříměsíční synek podložku používá i při hře s hrazdičkou na zádech, přestože je určena spíše pro „chvíle na bříšku“.

Součástí podložky je i poloměsíčitý polštářek. Ten je ze stejného materiálu jako vlastní podložka. Vzorek na něm je drobnější, a tak zaujme dětské oko snad ještě spolehlivěji než podložka. Polštářek není k podložce pevně připevněn. Pokud byste ale chtěli, dá se připnout pomocí poutek a kroužku. U nás polštářek zatím využití jako opora při hraní na břiše nenašel. Když jsem na něj synka umístila, zaujímal polohu, za kterou by nás naše rehabilitační sestra asi nepochválila. Je ale možné, že polštářek využijeme později, až bude mít synek zvládnuto druhé vzpřímení.

Na polštářku se nacházejí tři poutka k připnutí hraček a čtvrté je na vlastní hrací podložce. Hračky se k nim připínají pomocí kroužků – „céček“. Systém je to dobrý, protože podobné kroužky používá řada výrobců, a tak můžete dítěti připnout oblíbené hračky, případně hračky libovolně měnit, a tak připravit dítěti pokaždé jinou zábavu. Jen by mohla být poutka o něco větší, protože „céčka“ se k nim připínají poměrně obtížně. K podložce jsou dodávány dvě hračky i s připínacími kroužky. Žluté kousátko –  tygřík a hnědá opička. Tygříka synek moc neotestoval, protože zoubky se mu zatím neprořezávají, ale opička ho hned nadchla. Mě také. Má sympatický úsměv a vypadá stejně jako ta, co je natištěna na podložce. Navíc jsou dva způsoby, jak ji připnout- za ouško či za ocásek. Hračky jsou plastové a omyvatelné.

Samotná podložka není prací, což je škoda, protože při malých rozměrech by nebyl problém ji čas od času hodit do pračky. Výrobcem je doporučena údržba vlhkým hadříkem a jemným mýdlem. U nás doma se zatím podložka výrazněji neušpinila. Nějaké to ublinknutí jsem setřela vlhčeným ubrouskem a podložka i velmi brzy uschla.

Hrací podložka je u nás hodně využita. Věřím, že ji stejně dobře využijí i v jiných rodinách. Při ceně do 500 Kč představuje opravdu „hodně muziky za málo peněz“, nebo, jak jde dnes zvykem říkat, dobrý poměr cena – výkon.

Podložku BrightStarts seženete ZDE.

Předchozí článekDalší článek

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *